Początek futbolowej wiosny!

• autor: kapi20087, 2013-04-15 12:35

Po ekstremalnie długiej zimie piłkarze Plonu pierwszy raz w tym roku zagrają o ligowe punkty. W środę do Garbatki przyjeżdża Zwolenianka Zwoleń. Pierwszy gwizdek o 17:30. Zmiany kadrowe podsumowanie sparingów w rozwinięciu.

Kadra:

W przerwie zimowej z drużyny podopiecznych Jerzego Leszczyńskiego ubyło 6 graczy. Adrian Jurczak i Andrzej Drachal wybrali walczącego o utrzymanie Orła Wierzbica, Łukasz Szymczak będzie szukał szczęścia w siódmym zespole radomskiej A-klasy LKS-esie Promna, Krzysztof Fiet oraz Kamil Janas odeszli do środowego rywala Plonu, Zwolenianki. Fiet w Zwoleniu będzie pełnił rolę grającego prezesa. W środę prawdopobnie w zespole nie zobaczymy Janasa, ponieważ jest kontuzjowany. Szóstym graczem, który ubył zimą z Plonu jest Daniel Pietrzyk (szuka klubu).

Po stronie zysków Plonu można wymienić Mateusza Kocyka, który wznowił treningi. Władzom klubu udało się pozyskać solidnego golkipera. Został nim wychowanek Ruchu Ryki, były zawodnik Wisły Puławy i Energii Kozienice, Piotr Stachurski. Wzmocnieniem linii defensywnej powinien być również Bartłomiej Molenda z Energii Kozienice.

Jeżeli chodzi o drużynę Zwolenianki to będzie zupełnie inna drużyna niż ta z jesieni. Nowy trener Marek Oczkowski (przyszedł w miejsce Arkadiusza Grzyba) poukładał zespół na swój sposób. Nowe twarze to Mateusz Wojtysiak z Pilicy Biało Białobrzegi, wspomniany wyżej Kamil JanasKamil Denkiewicz z Gryfu Policzna oraz najlepszy strzelec sparingów Zwolenianki, Piotr Sawicki, z Zamłynia Radom. Po stronie strat Robert Kowalkowski (Gryf Policzna), Artur Karasiński (kontuzja) oraz Łukasz Molendowski.

Podsumowanie sparingów Plonu

4 zwycięstwa - 1 remis - 3 porażki, bilans bramek: 23:16

Czołowi strzelcy: 7-Mateusz Kocyk, 6-Rafał Grzybowski, 3-Arkadiusz Fusiek

Podsumowanie sparingów Zwolenianki

4 zwycięstwa - 3 remisy - 3 porażki, bilans bramek: 34:21

Czołowi strzelcy: 10-Piotr Sawicki, 7-Dawid Jężak, 5-Paweł Rogala, 4-Paweł Kopeć

Serdecznie zapraszamy na to bardzo ciekawe spotkanie! Pierwszy gwizdek sędziego o 17:30

autor: ~mały 2013-04-16 07:34:11

avatar no i do boju...

autor: ~oko 2013-04-16 20:32:49

avatar do czego? to nie sparing!

autor: ~Ja 2013-04-17 19:52:31

avatar 2:1 !!! Alleluja i do przodu.

autor: ~sienkiewka ultras 2013-04-17 21:03:20

avatar kto dla nas?