Krępianka Rzeczniów 3:4 LKS Plon Garbatka
Skaryszewianka Skaryszew 5:1 KS Magnuszew
Broń II Radom 2:1 Polonia Iłża

Aktualności

Sromotna porażka z Oskarem.

• autor: kapi20087, 2013-05-05 21:00

Plon Garbatka przegrał na własnym boisku z Oskarem Przysucha 0:5. Więcej w rozwinięciu.

Jerzy Leszczyński miał problem z zestawieniem linii defensywnej naszego zespołu, bowiem nieobecnych było aż 3 graczy formacji obrony: Bartłomiej Molenda, Łukasz Wiraszka, Oskar Zając oraz ofensywni Michał Rolnik i Mateusz Kocyk. W miejsce Molendy wystąpił Adam Wołos. Miejsce pauzującego za kartki Oskara Zając zajął Łukasz Bińkowski, a za Łukasza Wiraszkę trener Jerzy Leszczyński postawił na Piotra Mąkose. Michała Rolnika i Mateusza Kocyka zastąpili odpowiednio Daniel Maj i Paweł Kowalczyk. W zespole gości również zabrakło kilku graczy, jednak ich brak zupełnie nie był widoczny, natomiast w Plonie niestety przeciwnie.

Od pierwszych minut to lider z Przysuchy był stroną dominującą, stwarzał wiele sytuacji, które powinny się zakończyć bramką. Plon nielicznie atakował bramkę Oskara - strzeżoną tego dnia przez Piotra Przepiórkę.

Goście po raz pierwszy zaatakowali w 17 minucie, kiedy to jeden zawodników wyszedł sam na sam z Piotrem Stachurskim, nasz bramkarz na posterunku.  Kolejna akcja Oskara, na 20 metrze faulowany zawodnik gości. Do piłki podchodzi Jakub Sapieja i przepięknym strzałem pokonuje Piotra Stachurskiego. Plon próbuje szybko odpowiedzieć. Grzybowski dośrodkowuje do Arkadiusza Fuśka, strzał naszego napastnika po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Minutę później, ponownie Grzybowski, tym razem uderza głową. Piłka po głowie obrońcy Oskara wychodzi w pole. Kolejny atak gości miał miejsce w 36 minucie. Sam na sam znalazł się Patryk Gil, jednak uderzył nad bramką. W 40 minucie po ziemi z 20 metrów uderza kapitan gości, Konrad Siwek, Piotr Stachurski pewnie broni. Minutę przed przerwą ponownie przed szansą na zdobycie bramki stanął Patryk Gil. Ponownie stanął oko w oko z Piotrem Stachurskim i ponownie uderzył wysoko nad bramką. 4 minuty po przerwie Konrad Siwek wyszedł sam na sam, jednak ponownie bardzo dobrze w bramce Plonu zachowuje się Stachurski. 5 minut później Patryk Gil umieszcza piłkę w siatce, jednak w momencie podania znajduje się na pozycji spalonej i gol nie zostaje uznany. W 68 minucie Jakub Sapieja przerzuca piłkę na prawą stronę do Sebastiana Jury, Jura wbiega w pole karne  i dogrywa na piąty metr do Michała Gila, który pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Stachurskiego. W 69 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Maciejczak. Maciejczak nie zmarnował okazji i od 69 minuty Plon przegrywał 0:3. 9 minut później dośrodkowanie z lewej strony wprost pod nogi Rafała Wojciechowskiego. Zawodnik Oskara strzałem w długi róg pokonuje Piotra Stachurskiego. W 89 minucie kolejny raz sytuacja sam na sam i znowu bramka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mariusz Moskwa.

W niedzielnym spotkaniu widać było że Oskar jest liderem tabeli Tymex Ligi Okręgowej. Goście byli o klasę lepsi, stworzyli bardzo wiele sytuacji podbramkowych. Nasz zespół może zmazać plamę z niedzieli, ponieważ już w środę wybierze się do Orońska, gdzie rozegra 17 (zaległą) kolejkę Tymex Ligi.

Plon: Stachurski - Mąkosa, Sałek, Bińkowski, Wołos - Maj (52' Jędra), Molęda, Kowalik, Grzybowski - Fusiek, Kowalczyk (68' Łabuński)

Oskar: Przepiórka - Jura, Płuciennik, Moskwa, Tomasik - Sapieja (76' Wojciechowski), Maciejczak (70' Pawelec), K.Siwek, Obuch - M.Gil (73' Najdzik), P.Gil (65' Krzyżanowski)

Sędziował: Daniel Głowacki jako główny