Wygrana i utrzymanie.

• autor: kapi20087, 2013-06-16 19:48

W 29 kolejce Tymex Ligi Okręgowej Plon Garbatka pokonał na własnym boisku Grację Tczów 2:0 po dwóch bramkach Michała Rolnika. Tym zwycięstwem zapewnił sobie utrzymanie w Tymex Lidze Okręgowej na sezon 2013/2014.

Utrzymanie jest. Co z tego, jak nie ma zespołu. Do Garbatki w niedzielne popołudnie przyjechał (w 12 osobowym składzie) outsider - Gracja Tczów, a gra Plonu wyglądała tak jakby na miejscu ostatniego zespołu była przynajmniej ekipa z IV ligi. W pierwszej połowie Nasz Zespół nie stworzył żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, zaś goście kilkakrotnie groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Piotra Stachurskiego. Spotkanie z ekipą z Tczowa było najsłabszym spotkaniem podopiecznych Jerzego Leszczyńskiego w rundzie wiosennej tego sezonu.

Gracja tworzyła groźne akcje, jednak brakowało wykończenia albo ostatniego podania. Pierwsze zagrożenie bramki Plonu miało miejsce w 18 minucie  po strzale z rzutu wolnego grającego trenera gości - Pawła Zarębskiego. Do szczęścia zabrakło kilkunastu centymetrów. W 25 minucie miała być odpowiedź ze strony Plonu, jednak dośrodkowania z prawej strony Bartłomieja Molendy nikt nie zamknął.

Goście próbowali otworzyć wynik w 30 minucie, jednak strzał Zarębskiego wylądował obok bramki. Mecz był słaby to i emocji mało, to tyle jeżeli chodzi o emocje w pierwszej połowie gry.

Emocje w II połowie rozpoczął sędzia spotkania - Artur Piątek. W 64 minucie nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym przez obrońce gości. Ale jak mówi powiedzenie: "co się odwlecze to nie uciecze" w 70 minucie Michał Rolnik wyprzedza obrońcę gości i w sytuacji sam na sam strzałem w długi róg nie daje najmniejszych szans bramkarzowi gości. W 80 minucie kolejna akcja Naszego Zespołu i kolejna bramka. Mateusz Kocyk wystawia piłkę jak na tacy na 16 metr do Michała Rolnika, który mocny strzałem pokonuje bramkarza gości.  Gracja również próbowała zdobyć bramkę, jednak wszystkie akcje zakończyły się fiaskiem. Najgroźniej było w 87 minucie po strzale Pawła Zarębskiego, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Gwóźdź do trumny gościom mógł wbić Mateusz Kocyk. W dobrej sytuacji, przestrzelił wysoko nad bramką.

Plonowi pozostało do rozegrania dokończenie meczu w Nowym Mieście (18 czerwca, 18:00) oraz mecz na zakończenie z Jodłą Jedlnią Letnisko (22 czerwca, 17:00)

Plon: Stachurski - Wołos, Zając, Sałek, Binkowski - Rolnik, Kowalik (82' Łabuński), Molęda (91' Kowalczyk), Molenda - Fusiek (84' Wiraszka), Kocyk

Sędziował: Artur Piątek jako główny

autor: ~ja 2013-06-17 17:50:44

avatar jak Plon wygrywa... komantarzy ZERO, jak Plon przegrywa... na stronce pojawiają się judasze którzy zwą się "kibicami" i komentarzy PIĘTNAŚCIE. Oceńcie się wiec sami JUDASZE!

autor: ~Ks P 2013-06-17 18:58:53

avatar Osobiście gratuluje zawodnikom postawy godnych graczy . Co jak co ale mecze wszystko to nasza specjalność ;) Najbardziej cieszy to że zagraliśmy na 0 .

autor: ~pilica 2013-06-17 23:17:32

avatar Przyjeżdzacie do Nowego Miasta na dokończenie meczu ?

autor: ~oli 2013-06-18 08:55:38

avatar nie jedziemy bo wiadomo jaki bedzie wynik czyli przody

autor: ~... 2013-06-18 13:10:27

avatar Ten mecz poprostu musieliśmy wygrać. Gratuluje. Panowie potrafią dostarczyć emocji . Myśle że to dość dobra kadra ale brak prawdziwego przywódcy i frekwencji na treningach.

autor: ~kibic 2013-06-18 20:16:42

avatar Po co wy gracie jak wy kibiców nie macie!!!, Tylko Przysuski Oskar 1 9 6 5 !!!!

autor: ~pilica 2013-06-18 21:56:14

avatar umoczyliście z Pilica dzisiaj 2:1 , he he he

autor: ~GtK Ultras 2013-06-18 22:33:05

avatar Znasz cos jeszcze oprocz tego chlopczyku? ilu was bylo w Garbatce? Gdzie wy do 4 ligi sie nadajecie...

autor: ~trotyl 2013-06-19 23:25:08

avatar Gwoli wyjaśnienia, to nasi też mieli zagranie ręką (nie pamiętam który to) nieuznaną przez sędziego.