Krępianka Rzeczniów 3:4 LKS Plon Garbatka
Skaryszewianka Skaryszew 5:1 KS Magnuszew
Broń II Radom 2:1 Polonia Iłża

Aktualności

Dno.

• autor: kapi20087, 2013-10-12 19:28

W meczu 11 kolejki Tymex Ligi Okręgowej rozegrany został mecz drużyn zamykających tabelę Tymex Ligi Okręgowej. Szesnasty Plon Garbatka podejmował piętnastą Oronkę Orońsko. Niestety, spotkanie to zakończyło się porażką gospodarzy 2:3. Więcej w rozwinięciu.

Jedno po meczu z Oronką jest pewne. Słów krytyki skierowanych do zawodników i osób działających w zarządzie Plonu Garbatka nie zabraknie. Według mnie (i nie tylko) obecny trener Naszego zespołu czyli Jerzy Leszczyński już dawno nie powinien zasiadać na ławce trenerskiej. Łączenie funkcji prezesa i trenera to za dużo na możliwości tego pana.  Potencjalnych następców w obecnym momencie brak. Zmiana być może wyjdzie na plus, bo za kadencji prezesa Leszczyńskiego Plon Garbatka praktycznie co sezon bronił się przed spadkiem. Bywało różnie, raz dzięki szczęściu, zaś kolejny dzięki walce sportowej Nasi zawodnicy utrzymywali się w lidze i tak już kilka lat. Teraz też nie jest najlepiej. Plon po 11 seriach spotkań zajmuje ostatnie miejsce w tabeli TLO. W najbliższą niedzielę Plon zagra na wyjeździe w Pionkach z 11 w tabeli Prochem. Każdy kibic chyba słyszał o zawirowaniach wokół drużyny podopiecznych Marcina Sztobryna. Zespół z Pionek "sklejany" był w ostatnich dniach przed rozpoczęciem ligi, dlatego też, Plon w najbliższym meczu nie stoi na straconej, a mając w pamięci mecz wygrany przez Plon w poprzednim sezonie 3:2 w Garbatce czy też wcześniejsze 3:2 Pionkach trzeba być dobrej myśli.

Wracając do sobotniego meczu. Plon jak i Oronka stworzyły sobie po kilka groźnych sytuacji podbramkowych, ale zabrakło wykończenia lub ostatniego podania. W pierwszych 20 minutach wspomnianych sytuacji nie było. Dopiero w 25 minucie bardzo dokładne dośrodkowanie Krystiana Latosa na bramkę ładnym "szczupakiem" zamienił powracający do zespołu Oronki Michał Kowalczyk. W 29 minucie faulowany na 25 metrze był Jacek Alot, a kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Kocyk. Na odpowiedź Oronki trzeba było czekać aż do 43 minuty. Do wybitej przez Damiana Zawadzkiego piłki dopadł tuż przy linii końcowej Michał Kucharski i perfekcyjnym dośrodkowaniem obsłużył wbiegającego w pole karne Michała Kowalczyka, który po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. W przerwie meczu Jerzy Leszczyński odmienił zespół Plonu. Od 46 minuty na placu gry zameldował się Łukasz Binkowski, który zmienił słabo spisującego się w pierwszej odsłonie Piotra Sałka. Od pierwszych minut drugiej połowy drużyna gospodarzy grała bardzo dobrze i już w 47 minucie doprowadziła do remisu za sprawą Mateusza Kocyka, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie ją wykorzystał. W 50 minucie z okolic 20 metra uderzał Jacek Alot, ale piłka po jego strzale nie zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Emila Różyckiego. W 72 minucie bardzo dobrą kontrę przeprowadzili zawodnicy gości. Piłkę po strzale zawodnika gości z przed linii bramkowej wybił wspomniany wcześniej Łukasz Binkowski. W 83 minucie na bramkę Krzysztofa Miękusa uderzał Michał Kucharski, ale jego strzał minął bramkę. W 89 minucie prawą stroną popędził Alot, podał do wprowadzonego w 84 minucie Ernesta Kozłowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Emilem Różyckim nie był w stanie skierować piłki do siatki. Niespełna minutę później na strzał z okolic 25 metra zdecydował się Konrad Czerepak, po drodze piłka otarła się o zawodnika Plonu i wpadła obok bezradnego Krzysztofa Miękusa. Po tym meczu zawodnicy gości mogli zejść z boiska z podniesioną głową, bowiem walczyli do ostatniego gwizdka i pojechali do domu z 3 - punktową zdobyczą.

Plon: Miękus - Wołos, Sałek (46' Binkowski), Zając, Mąkosa (84' Kozłowski) - Alot, Molęda, Maj, Grzybowski - Ruszkowski, Kocyk

Rezerwowi: Jędra, Wiraszka

Oronka (za:oronkaoronsko.republika.pl) Różycki - Zepchło (82' Kaczor), Czarnecki, Szczygłowski, Suligowski  - Czerepak, Hebda,  Zawadzki (89' Burakowski), Latos - Kucharski, Kowalczyk.

Zółte kartki: Zając, Ruszkowski

Widzów: ok.60