Okres przygotowawczy zakończony zwycięstwem.

• autor: kapi20087, 2014-08-02 21:46

W ostatnim sparingu przed pierwszym oficjalnym mecze w Zyko - Dróg Pucharze Polski z Prochem Pionki Plon Garbatka pokonał na wyjeździe reprezentującą radomską A - klasę - Skaryszewiankę Skaryszew 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 50 minucie Wojtek Jędra. Więcej w rozwinięciu.

Słabo w pierwszej, natomiast o wiele lepiej w drugiej odsłonie - tak najlepiej można podsumować sobotni sparing Plonu Garbatka w Skaryszewie. Śmiem twierdzić, że był to najsłabszy sparing podopiecznych Mariusza Sztobryna podczas trwania letnich przygotowań przed sezonem 2014/2015.

Mimo tego że zespół gospodarzy występuje o klasę rozgrywkową niżej, na boisku nie było tego widać. Mało tego to podopieczni Pawła Góraka w pierwszej połowie nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Mieli kilka dogodnych okazji. Najlepsza z nich to strzał z rzutu wolnego, który z trudem wybronił Kamil Kowalczyk. Jeżeli chodzi o okazje czarno - zielonych to tych praktycznie nie było.

Ciekawiej było po przerwie. Na boisko weszli zmiennicy i gra się ożywiła. W 47 minucie groźnie uderzał Mateusz Kocyk, natomiast w 50 minucie wynik otworzył jeden ze zmienników, czyli Wojtek Jędra. Wyszedł sam na sam i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Skaryszewianki. W kolejnych obydwa zespoły miały po kilka okazji, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Najlepszą okazję dla Plonu miał w 89 minucie Michał Rolnik, ale z bliska uderzył nad poprzeczką.

Już w najbliższą niedzielę pierwszy oficjalny mecz rozegrają Nasi piłkarze. Będzie to mecz w ramach Zyko - Dróg Pucharu Polski z Prochem. O ruchach kadrowych, o samym meczu oraz sparingach już niebawem.

Plon: Kowalczyk - Prokop, Zając, Mąkosa - Fusiek, Sałek, Kowalkowski, Neska, Grzybowski - Sztobryn, Kocyk oraz Miękus, Binkowski, Maj, Wiraszka, P.Jędra, W.Jędra, Kozłowski, Rolnik