Zwycięstwo w pierwszym sparingu. Plon - Energia 1:0.

• autor: kapi20087, 2015-01-24 19:45

Zwycięstwem zakończył się pierwszy w zimowym okresie przygotowawczym mecz towarzyski. Piłkarze Plonu Garbatka pokonali Energię Kozienice 1:0. Jedyną bramkę zdobył Robert Kowalkowski. Spotkanie rozegrano na boisku przy ulicy Wiślanej w Kozienicach. Więcej --->

Wbrew temu, co wcześniej było zapowiadane na pierwszym tegorocznym test - meczu pojawił się tylko jeden nowy zawodnik,  a był nim reprezentujący juniorów Wisły Puławy, bramkarz - Maciej Mazurek. Zagrał 30 minut i pokazał się z dobrej strony. O jego przyszłości w Garbatce nic nie wiadomo. Trener Mariusz Sztobryn dał również szansę debiutu Jakubowi Krawczykowi z rocznika 1999. Pierwszy raz po powrocie z zagranicy zagrał również Artur Gugała.  I to tyle, jeśli chodzi o nowe twarze.

Natomiast po stronie nieobecności warto wspomnieć o Mateuszu Kocyku i Oskarze Zającu, którzy zgłosili akces gry w  Prochu Pionki. Łukasz Binkowski próbuje swoich sił w A - klasowej Zorzy Kowala, Michał Modelewski w B - klasowych Królewskich Jedlnia, a Ernest Kozłowski w IV - ligowym Hutniku Warszawa. Z różnych, innych względów zabrakło Dawida Molędy i  Kamila Marszałka.

Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe to mówiąc szczerze działo się bardzo niewiele. Na groźne stałe fragmenty wykonywane przez Eugeniusza Kołodziejczyka oraz rozegranie w środku pola filigranowego Andrzeja Kalinki piłkarze Plonu odpowiedzieli jedną jedyną sytuację sam na sam niewykorzystaną przez Rafała Grzybowskiego. Zespół prowadzony przez Pawła Potenta w pierwszej połowie posiadał dość sporą przewagę, jednak w drugich 45 minutach troszkę to się zmieniło, bowiem szkoleniowiec gospodarzy posłał do gry całkowicie nową "11". Do głosu zaczęli dochodzić czarno - zieloni, co udokumentowali bramką w 63 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego po błędzie bramkarza Michała Majosa wykorzystał Robert Kowalkowski. W kolejnych minutach to Energia przeważała, jednak bez efektu bramkowego i  mecz zakończył całkiem pozytywnym rezultatem.

W następnym spotkaniu towarzyskim Nasi piłkarze zagrają prawdopodobnie w Puławach z reprezentantem lubelskiej ligi okręgowej - Stalą Poniatowa. Już teraz serdecznie zapraszam na to spotkanie.

Plon: Kowalczyk - Prokop, Sałek, Kowalkowski - Jędra, Neska, Fusiek, Grzybowski, Rolnik - P.Sztobryn, Ruszkowski oraz Mazurek, Miękus, Gugała, Maj, Wiraszka, Krawczyk, Mąkosa

Trójka sędziowska: Michał Borkowski, Łukasz Suwała, Michał Molenda