Sromotna porażka w Puławach.

• autor: kapi20087, 2015-02-01 20:47

Bramka Rafała Grzybowskiego nie wystarczyła do pokonania reprezentującej lubelską ligę okręgową Stal Poniatowa. Dla zwycięzców trafił Paweł Pikuła, Karol Strug, Michał Czarnecki i Grzegorz Olchawski z rzutu karnego. Mogło być lepiej, mogło być gorzej, a skończyło się 1:4. Więcej --->

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Energią Kozienice 1:0 wydawało się, że w meczu ze Stalą może być tylko dobrze, jednak tak nie było. Ciężkie treningi w ostatnim tygodniu dały się we znaki, jednak to nie może być usprawiedliwieniem mocno przeciętnie grających piłkarzy Plonu Garbatka. Dużo strat w środku pola, kilka poważnych błędów w defensywie oraz słaba skuteczność spowodowało, że w drugiej sparingowej grze czarno - zieloni ponieśli porażkę.

Ta porażka pokazała w jakim obecnie miejscu są Nasi piłkarze. Do pierwszej kolejki w 2015 roku zostało jeszcze sporo czasu i jest jeszcze sporo czasu na poprawienie wszystkich błędów. Najbliższą okazją do podszlifowania formy będzie sparing z IV - ligową Zwolenienką Zwoleń, który odbędzie się prawdopodobnie na jednym z boisk ze sztuczną nawierzchnią w Radomiu. W rozegranym wczoraj meczu kontrolnym zespół ze Zwolenia przegrał w Radomiu z Prochem Pionki 1:3. 90 minut w barwach Prochu zagrał obrońca Oskar Zając, natomiast 45 minut zaliczył napastnik Mateusz Kocyk.

Jeśli chodzi o sam mecz to Nasi zawodnicy zmarnowali kilka bardzo dogodnych sytuacji bramkowych. Najlepszą z nich w pierwszej połowie miał Michał Rolnik, ale zamiast strzelać podawał. Przeciwnicy również stworzyli kilka okazji, a jedną z nich zamienili na gola. W drugiej odsłonie "stalowcy" dołożyli jeszcze 3 trafienia, a bramkę dla podopiecznych Mariusza Sztobryna uderzeniem z dystansu zdobył Rafał Grzybowski. W zespole Plonu pojawiła się jedna nowa twarz, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o nazwiskach.

Plon: Miękus - Prokop, Mąkosa, Marszałek, W.Jędra - Grzybowski, Fusiek, Neska, Rolnik - Sztobryn, Ruszkowski oraz Modelewski, Krawczyk, Molęda, zawodnik testowany