Niedosyt i najmniejszy wymiar kary w Głowaczowie. Plon...

• autor: kapi20087, 2015-04-12 22:38
Niedosyt i najmniejszy wymiar kary w Głowaczowie. Plon wygrywa w derbach.

W meczu 20 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej Plon Garbatka wygrał z Legionem w Głowaczowie. Dwa trafienia Pawła Sztobryna oraz gol Roberta Kowalkowskiego dały zwycięstwo 3:0. Dzięki porażce Polonii Iłża z Jodłą Jedlnia Letnisko i remisie LKS - u Promna z Prochem Pionki zawodnicy Mariusza Sztobryna wskoczyli na pozycję v-ce lidera. W kolejnym spotkaniu czarno - zieloni zmierzą się na własnym boisku z wspomnianą wcześniej Jodłą. Więcej --->

Trzeba wszystko zacząć od początku. Po tym, jak w Głowaczowie mają nowego wójta to wszystko zaczęło się zmieniać. W przerwie zimowej odbył się kompletny remont budynku klubowego, wart 70 tysięcy złotych. W planach jest też renowacja boiska, trybun oraz montaż automatycznego podlewania płyty boiska. Takim zmianom mówimy zdecydowane tak :).

Legion Głowaczów - Plon Garbatka 0:3 (0:2)

Jeśli chodzi tak bardziej o mecz to przed tym patrząc na tabelę faworytem był zespół prowadzony przez Mariusza Sztobryna. Nasi zawodnicy jak najbardziej wywiązali się z tej roli. Wygrali 3:0, a mogli co najmniej 5 bądź 6. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, ale liczą się trzy punkty.

Spotkanie wręcz idealnie rozpoczęło się dla gości. Do rzutu rożnego podszedł Paweł Sztobryn i z pomocą wiatru oraz murawy pokonał bramkarza Legionu - Sylwestra Krynickiego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Dobrą okazję miał zawodnik Legionu, ale fatalnie spudłował. Nie minęło 10 minut, a goście prowadzili 2:0. Idealnie na nogę Pawła Sztobryna dośrodkował Mateusz Prokop i Krynicki był bez szans. W pierwszej odsłonie zagrożenie ze strony podopiecznych Jacka Prockiego było znikome. Mimo obecności Mateusza Szczepańskiego i Piotra Bolka atutów w ataku brak.

Druga to wręcz popis gry czarno - zielonych. Dobra gra w defensywie, jeszcze lepsze rozegranie piłki skutkowało tym, że goście stworzyli wiele naprawdę dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale udało się zdobyć tylko jedną bramkę. Do siatki rywali trafił Robert Kowalkowski. Warto wspomnieć, że to jego czwarte trafienie w rundzie wiosennej. Trafiał w każdym z wiosennych meczy. Zawodnicy w drugiej połowie stworzyli sobie zaledwie jedną sytuację, która powinna zamienić się na bramkę, ale Piotr Bolek trafił tylko w poprzeczkę. To cieszy, że zawodnicy Plonu poprawili grę w defensywie. Jest to dobry prognostyk na przyszłość.

W kolejnym spotkaniu zawodnicy trenera Sztobryna zagrają na własnym boisku z Jodłą Jedlnia Letnisko. Spotkanie odbędzie się w niedzielę. Już teraz serdecznie zapraszam.

W dniu jutrzejszym pojawi się również podsumowanie kolejki, na które już teraz serdecznie zapraszam.

Legion: Krynicki - Pawlonka (65' Śmielak), Fusiek, Krupa, Czubaj -  Kosowski, Banach, Konopka, Chmal (75'  Małecki) - Szczepański, Bolek (85' Mikocki)

Plon: Kowalczyk - Marszałek, Prokop, Mąkosa, W.Jędra - Maj, Neska, Grzybowski, Rolnik - P. Sztobryn, Kowalkowski

Sędziował: Michał Chrzanowski jako główny

Widzów: ok. 100