Plon oszukany na pastwisku w Falęcicach. Koniec marzeń o...

• autor: kapi20087, 2015-06-07 23:39
Plon oszukany na pastwisku w Falęcicach. Koniec marzeń o awansie.

1 bramka zadecydowała o tym, że piłkarze Plonu mogą już definitywnie pożegnać się z marzeniami o awansie do czwartej ligi. Jedyną bramkę zdobył Jarosław Karolewski, ale tego gola nie powinno być, ponieważ zawodnik gospodarzy pomagał sobie rękami. O kabarecie w wykonaniu trójki sędziowskiej oraz innych wydarzeniach okołomeczowych w rozwinięciu.

IV liga i LKS Promna? Patrząc na tabelę to całkiem możliwe, natomiast jeśli chodzi o infrastrukturę to kompletna porażka. Małe, krzywe boisko, bardzo wysoka trawa i małe trybuny - to tylko niektóre elementy stadionu w Falęcicach, gdzie swoje mecze rozgrywają podopieczni byłego zawodnika m.in. Radomiaka Radom - Marcina Sikorskiego.

Jeśli chodzi o sam mecz to w drużynie gości zabrakło kilku graczy. Z różnych przyczyn nieobecni byli: Rafał Grzybowski, Paweł Sztobryn, Kamil Marszałek czy Piotr Sałek. Z konieczności do linii obrony powrócił Robert Kowalkowski.

Od pierwszych minut tego spotkania to gospodarze nadawali ton wydarzeniom boiskowym, mieli więcej z gry, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Goście ograniczali się do kontr, które były groźne, ale brakowało ostatniego podania.

W drugiej odsłonie obraz gry uległ zmianie. Do ataków śmielej ruszyli goście, ale dzięki temu powstawało ryzyko kontr wyprowadzanych przez gospodarzy, a po wprowadzeniu na boisku Stanisława Kuleja ataki te mogły być jeszcze skuteczniejsze, ponieważ dysponuje on dobrą szybkością. Można powiedzieć, że piłkarze Plonu po przerwie się obudzili. Mało brakowało, a zostałoby to udokumentowane bramką. Piłkę do Bartosza Ruszkowskiego zagrywał Wojciech Jędra, ale to zagranie przeciął obrońca, a zrobił to tak niefortunnie, że piłka poleciała w światło bramki, ale świetnym refleksem popisał się bramkarz gospodarzy - Piotr Prasek. W końcówce oba zespoły chciały zdobyć bramkę, ale udało się to niestety zawodnikom podopiecznych trenera Sikorskiego. Niestety, ale ta bramka nie powinna zostać uznana. Dośrodkowanie z prawej strony, nieporozumienie Kamila Kowalczyka i Roberta Kowalkowskiego, a ten drugi tak niefortunnie próbuje wybić piłkę, że turla się ona bramki, ale wybijając ją nasz obrońca trafia w ręce pomocnika drużyny z Promnej Jarosława Karolewskiego, a jak wiadomo od dawna, w piłkę NOŻNĄ nie gra się rękami. W ostatnich sekundach goście rozpaczliwie próbują zdobyć bramkę. Najlepszą okazję miał Robert Kowalkowski, ale jego strzał głową poszybował obok bramki.

Niemoc drużyny Plonu trwa w najlepsze. Szkoda, bo można było zdobyć kilka punktów więcej i dalej walczyć o zapisanie się na kartach historii sportu w Garbatce. Dziękuje piłkarzom za walkę i zaangażowanie, bo widać, że dzisiaj chcieli, ale panowie w czarnych mundurach utrudnili im uzyskanie korzystnego rezultatu.

Teraz Plon zagra kolejny mecz na wyjeździe. W ramach 29, przedostatniej serii gier nasi piłkarze w Radomiu z rezerwami III-ligowego Radomiaka Radom.

Plon: Kowalczyk - Prokop, Kowalkowski, Mąkosa - Jagiełło (80' Maj), Neska, Deja, Fusiek (Cpt), W.Jędra - Rolnik, Deja (90' Wiraszka)

Sędziował: Dawid Sawicki jako główny

Widzów: ok. 70

autor: ~LKS 2015-06-08 11:44:14

avatar "ale wybijając ją nasz obrońca TRAFIA W RĘCE pomocnika drużyny z Promnej Jarosława Karolewskiego" - trafia w ręke a nie zawodnik zagrywa ręką. z tego co wiem (vide L+Extra) takie zagranie nie jest rękę.Sam sobie odpowiedziałeś czemu wam uznał. Pozdrawiam.Dziękuje dobranoc

autor: ~Mirosław Lis 2015-06-08 19:10:10

avatar @LKS dokładnie.

Autor wpisu wylewa żółć na wszystko co było na murawie.

PS. Co do "pastwiska" to faktycznie na zdjęciu wygląda na świeżo pogryzione przez zwierzęta. No ale jak coś to pamiętajcie pogoda była przeciw wam (gospodarze mieli inną), układ gwiazd także był po naszej stronie, nie wspominając o tym iż stroje gospodarzy są made in Promna ;)

Cheers i peace.
lkspromna.pl

autor: ~mały 2015-06-09 13:03:30

avatar Pastwisko to pastwisko.... a Promna innego nie ma ;)

autor: ~lp 2015-06-09 17:09:10

avatar bramka od odbitej ręki :) ciekawa znajomość przepisów. przepisy mówią o tym czy zagranie ręką jeśli spowodowało korzyść jest przewinieniem . np w finale LM sędzią nie uznał takiej no ale fachowcy w klasie "0" wiedzą lepiej :)

autor: ~do lp 2015-06-10 09:50:49

avatar Pokaż mi to w przepisach :)