Plon już prawie na dnie. Trener Seremak prawie bohaterem.

• autor: kapi20087, 2015-10-05 18:52

W meczu 9 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej piłkarze Plonu Garbatka przegrali w Potworowie z miejscowym KS-em 2:3. Dla zwycięzców dwa trafienia zaliczył Krzysztof Tyczyński, a jedno dołożył Filip Ozimski, natomiast dla gości Arkadiusz Fusiek oraz trener Grzegorz Seremak. Było bardzo blisko remisu, ale skończyło się 8 porażką w tym sezonie. Po meczu można mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, bo sytuacje były, ale brakowało ich wykorzystania. Brakowało koncentracji w newralgicznych punktach spotkania, czyli na początku i na końcu. Miejmy nadzieję, że to szczęście kiedyś się odwróci.

W sobotę trener Seremak nie mógł skorzystać z Mateusza Prokopa, który pauzował za kartki i Artura Gugały, którego zatrzymały sprawy prywatne. W ich miejsce Sebastian Markowski oraz Patryk Toporek. Ten drugi już w 20 minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kolana. Zastąpił go Piotr Jędra. Gospodarze również osłabieni, bo trener Wojciech Gędaj miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodników, w tym samego siebie. Kontuzje i różne inne kwiestie wykluczyły z gry m.in. Ireneusza Głogowskiego czy też kapitana Łukasza Grochali.

Na najefektowniejszym obiekcie w „okręgówce” próżno szukać dużo liczby widzów. Tuż przed pierwszym gwizdkiem na trybunach pojawiło się dziesięć osób, w tym 4 najwierniejsze osoby z Garbatki.

Można było mieć pewne obawe o to, że powtórzy się sytuacja z poprzedniego spotkania, kiedy to nasza drużyna traciła bramkę w pierwszych minutach spotkania i tak było tym razem. Piłkę stracił Rafał Grzybowski, środkiem popędził Krzysztof Tyczyński i pokonał Kamila Kowalczyka strzałem z okolic 20 metra. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo już 10 minut później nasi zawodnicy wyrównali za sprawą Arkadiusza Fuśka, który dośrodkował z bocznej strefy, a piłka odbiła się tak dobrze, że wpadła do siatki.

Od pierwszych minut drugiej połowy to goście sprawiali lepsze wrażenie, czego efektem były groźne sytuacje do zdobycia bramek, które zmarnował Daniel Sekuła czy też Piotr Jędra, a strzał Piotra Mąkosy z dystansu minął bramkę dosłownie o centymetry.

Ofensywne „wypady” Plonu dawały gospodarzom okazję do wyjścia z groźnymi kontrami. Okazja do takiej nadarzyła się w 65 minucie. Filip Ozimski nawinął Piotra Mąkosę i uderzył po długim rogu, a Kamil Kowalczyk nie zdążył zareagować. Chwilę wcześniej wejście smoka mógł zaliczyć Wojciech Gędaj, ale spudłował w sytuacji sam na sam.

Czarno-zieloni po tej bramce ruszyli do jeszce śmielszych ataków. Dobrą okazję miał Piotr Jędra, ale strzelił zbyt słabo. W 86 minucie wejście smoka miał Grzegorz Seremak. Z prawej strony dośrodkował Marcin Kołdej, a były gracz m.in. MGMZKS-u Kozienic głową skierował piłkę do siatki. Gdy wydawało się, że goście wyjadą z jednym punktem, idealną piłkę na głowę dostał Krzysztof Tyczyński i skierował ją do siatki.

Plon prawie na dnie. Nie widać perspektyw na zmianę tego stanu rzeczy, a reszta zespołów wygrywa, punktuje, a tym samym odjeżdża.

Plon: Podkowiński (Cpt) – Pietraszewski (60' Gędaj), Rzuczkowski, Tkaczyk, Gutkowski – Ozimski, Cichawa, Tyczyński, Macierzyński – Rokiciński, Zych (46' Gajek)

Plon: Kowalczyk – Kołdej, Mąkosa, Łukasz Żak, Markowski – Piotr Żak, Neska (80' Seremak), Fusiek, Grzybowski – Sekuła, Toporek (20' Jędra (75' Sowa))

Sędziował: Daniel Marszałek jako główny oraz Paulina Erbel, Łukasz Aleksandrowicz