Bez bramek w Pionkach.

• autor: kapi20087, 2015-10-26 17:41

W meczu 12 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej piłkarze Plonu Garbatka zremisowali na wyjeździe z Prochem Pionki 0:0. Obie drużyny miałe swoje okazje, ale to gospodarze byli bliżej wygranej, bo w drugiej połowie kotłowało się pod bramką Kamila Kowalczyka, a najgroźniej było na początku drugiej odsłony, bo w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Czerski, ale strzelił wprost w Kowalczyka. Teraz przerwa świąteczna, a potem do rozegrania pozostaną jeszcze trzy spotkania: Drogowiec Jedlińsk (dom), Pilica Nowe Miasto (wyjazd), KP Stanisławice (dom).

Spotkanie obfitowało przede wszystkim w dużą ilość sportowej walki. Gospodarze więcej byli przy piłce, natomiast goście starali się rozbijać ataki i groźnie kontrować, jak to było w ostatnich meczach.

Proch nic specjalnego nie pokazał. W ataku bez pozytywnych efektów biegał były zawodnik Plonu – Jacek Alot, a na boku pomocy słabe 45 minut rozegrał doświadczony Marek Lawrenc. Najjaśniejszym punktem pionkowian był grający w środku pola Erwin Kisiel.

Trener Grzegorz Seremak po raz kolejny postawił na tę samą jedenastkę. Coraz lepiej na środku obrony radzi sobie dwójka Mąkosa – Łukasz Żak. Dobre zawody zagrał na skrzydle Piotr Żak, a w niedzielę nieco przygasł jeden z lepszych ostatnio zawodników – Daniel Sekuła. Ambitnie i całkiem przyzwoicie, czyli tak jak w ostatnich tygodniach, wystąpił duet Fusiek – Gugała.

Sytuacji było, jak na lekarstwo. Plon w pierwszej połowie stwarzał zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Mateusz Prokop. W drugiej połowie piłkę meczową miał Michał Czerski, ale przegrał pojedynek z Kamilem Kowalczykiem. To wszystko jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe i ten mecz.

Teraz przerwa świąteczna, a już za dwa tygodnie do Garbatki przyjeżdża naszpikowany gwiazdami zespół Drogowca Jedlińsk. Później do rozegrania pozostaną dwa spotkania: Pilica Nowe Miasto (wyjazd), KP Stanisławice (dom).

Proch: 1. Majos – 4. Gromski, 19. Kowalkowski, 16. Iwanowski, 14. Denkiewicz (80' 6. Dąbrowski) – 20. Lawrenc (46' 18. Czerski), 10. Godlewski (46' 7. Cierzuch), 5. Kisiel, 11. Kołodziej – 9. Szczepański (Cpt), 6. Alot (67' 15. Jędra)

Rezerwowi: 3. Wasilewski, 17. Sobieraj

Plon: 84. Kowalczyk – 14. Prokop, 5. Łukasz Żak, 22. Mąkosa, 17. Markowski (76' 19. Sowa) – 2. Piotr Żak (57' 18. Neska), 7. Fusiek (90+1' 20. Seremak), 21. Gugała, 10. Grzybowski (89' 16. P. Jędra), 8. Kołdej – 9. Sekuła

Rezerwowy: 23. Olewiński

Sędziował: Łukasz Kupidura jako główny

Zółte kartki: Szczepański, Czerski, Kołodziej – Mąkosa, Gugała

Widzów: ok. 200