Remis w derbach!

• autor: kapi20087, 2015-11-15 23:38

W meczu 15 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej piłkarze Plonu Garbatka zremisowali z KP Stanisławice 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Piotr Mąkosa oraz Daniel Sekuła, natomiast dla gości dwukrotnie trafił Dominik Olczak. Mogło być zdecydowanie lepiej, ale niestety sędziowie tego dnia przeszkadzali. Szkoda, bo rywale uciekają. Po tym spotkaniu nasi zawodnicy spadli na 15 lokatę w ligowej tabeli. Runda wiosenna zacznie się już za tydzień, ponieważ kolejka numer 16 zostanie przeniesiona, więc czarno – zieloni podejmą na własnym boisku Polonię Iłża.

Trener Grzegorz Seremak nadal ma bardzo małe i ograniczone pole manewru. W sobotę zabrakło Tomasza Sowy i Patryka Olewińskiego. Pojawił się za to Łukasz Wiraszka.

Samo spotkanie stało na słabym, a nawet bardzo słabym poziomie. Lepiej rozpoczęli goście, którzy po upływie niespełna siedmiu minut wyszli na prowadzenie za sprawą Dominika Olczaka, który precyzyjnie uderzył głową.

Na odpowiedź czarno – zielonych nie trzeba było długo czekać. Przy sprzyjającym wietrze z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał Piotr Żak, a piłkę do siatki wbił stojący tuż przed linią bramkową Piotr Mąkosa. W pierwszej połowie działo się całkiem sporo. Dobrą okazję zmarnował Daniel Sekuła, który trafił wprost w Damiana Ambroziaka. Gospodarze powinni mieć rzut karny w pierwszej połowie, ale sędzia Łukasz Kupidura nie zauważył faulu na Arturze Gugale.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli miejscowi. Już w 47 minucie do pustej bramki trafił Daniel Sekuła. Po tej bramce goście ruszyli do śmielszych ataków, ale nic z tego nie wynikało. Gra przeniosła się do środka boiska, gdzie było dużo walki i sporo niedokładnych zagrań. Dodatkowo na kilkanaście minut przed końcem z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Artur Gugała. Nasi zawodnicy chcieli przypieczętować wynik, ale niestety nie udało się zdobyć trzeciej bramki. Co więcej, goście w ostatniej minucie spotkania mieli rzut wolny. Dośrodkowywał Artur Marchewka, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Dominik Olczak i ku uciesze swoich kolegów skierował piłkę do siatki. Po tym golu sędzia zakończył mecz.

Szkoda tej porażki, ale trochę smuci postawa naszych zawodników, którzy już przed spotkaniem myśleli, że to będzie łatwe spotkanie, ale niestety tak nie było. Rok piłkarski w Garbatce powoli się kończy. Na podsumowanie przyjdzie niedługo czas.

Plon (wyjściowy): Kowalczyk – Prokop, Ł.Żak, Mąkosa, Markowski – Kołdej, Neska, Gugała, P.Żak – Grzybowski (Cpt), Sekuła

Sędziował: Łukasz Kupidura jako główny oraz Grzegorz Rojek, Marcin Kosiński

Widzów: ok. 50