Cenny remis na koniec! Brawo!

• autor: kapi20087, 2015-11-23 20:23

W meczu 16 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej piłkarze Plonu Garbatka zremisowali na własnym boisku z zespołem Polonii Iłża 2:2. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył kapitan Rafał Grzybowski, a druga padła po samobójczym trafieniu, natomiast Kamila Kowalczyka pokonali: Grzegorz Godzisz oraz Bartłomiej Książek. Goście kończyli w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Igora Tworka za odepchnięcie bez piłki Daniela Sekuły. To już koniec ligowego grania w tym roku. Na kolejny odcinek z serii „okręgówka” zapraszam na wiosnę. Na początek Plon pojedzie do Sienna na spotkanie z Zawiszą. Więcej --->

Z wielu czynników dobrze, że ligowe granie w tym roku już się skończyło. Najważniejszym z nich jest bardzo, ale to bardzo wąska kadra w ostatnim okresie. Trener Grzegorz Seremak w meczu z Polonią miał do dyspozycji (łącznie ze sobą) 13 zawodników. Niestety osłabienia wymagały przetasowań w ustawieniu. W pierwszym składzie po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Piotr Jędra, w środku pomocy wystąpił Piotr Żak, na skrzydle Sebastian Markowski, a Marcin Kołdej powędrował na środek obrony.

Od początku to Polonia nadawała ton wydarzeniom boiskowym. Wynik już po 10 minutach „centrostrzałem” otworzył Grzegorz Godzisz. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Rafał Grzybowski. Po tej bramce goście tworzyli więcej sytuacji, ale tego dnia skutecznością nie popisywał się napastnik Iłżan Bartłomiej Książek.

W drugiej odsłonie również działo się bardzo dużo. Już w pierwszej akcji czarno – zieloni mogli wyjść na prowadzenie, ale Piotr Żak lobując bramkarza Macieja Koleckiego trafił w poprzeczkę. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale brakowało skuteczności. W końcu po dośrodkowaniu z lewej strony i zgraniu Radosława Chedy do siatki trafił wspomniany wcześniej Bartłomiej Książek. Gdy wydawało się, że zawodnicy trenera Seremaka zejdą z boiska pokonani to z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Żak, a piłkę do siatki skierował jeden z zawodników gości.

Opłaciło się walczyć do końca, bo punkt w spotkaniu z zespołem aspirującym trzeba docenić i szanować. Ligowe granie w tym roku zostało zakończone. Teraz czas tradycyjnych zmian w okresie zimowym. Będzie się działo!

Plon (wyjściowy): Kowalczyk – Mąkosa, Kołdej, Ł.Żak, Prokop – Markowski, P.Żak, Fusiek, Jędra – Grzybowski (Cpt), Sekuła

Polonia (wyjściowy): Kolecki – Godzisz, Kapusta, Wiatrak, Derleta – Cheda, Bajor (Cpt), Tworek, Bawor – Książek,

Sędziował: Igor Toporek jako główny

Widzów: ok. 50