Porażka w drugim sparingu.

• autor: kapi20087, 2016-02-09 22:01

W drugim spotkaniu sparingowym zimowego okresu przygotowawczego piłkarze Plonu Garbatka przegrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kozienicach 0:3 z ligowym rywalem, Zwolenianką Zwoleń. Łupem bramkowym podzielił się duet: Paweł Rogala oraz Mateusz Próchniak. Ten drugi dwukrotnie trafił do siatki. Czarno-zieloni zagrali osłabieni brakiem kilku zawodników, a dodatkowo kontuzji barku doznał bramkarz, Patryk Olewiński.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o dość nietypowej porze, bo pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał około godziny 9:30. O tym spotkaniu trzeba jak najszybciej zapomnieć. Nie wydarzyło się nic, o czym można by było pamiętać. Czarno-zieloni zagrali słabo, o czym najlepiej świadczy końcowy wynik. Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że w naszym zespole z różnych względów zabrakło kilku zawodników, a mianowicie: Arkadiusza Fuśka, Mateusza Prokopa, Rafała Grzybowskiego, Marcina Kołdeja i Damiana Jagiełło. Celowo nie zostali wymienieni dwaj piłkarze próbujący swoich sił w liderze rozgrywek, Prochu Pionki czyli Piotr Mąkosa oraz Daniel Sekuła. Zdecydowanie bliżej powrotu do Pionek jest na chwilę obecną ten drugi. W zespole trenera Seremaka zabrakło nowych twarzy. Kolejny raz szansę dostało dwóch juniorów: Jakub Chołuj oraz Kacper Majewski.

Jeśli chodzi o to spotkanie to zespół odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo. Zespół Marka Oczkowskiego również ma problemy kadrowe, bo do Kozienic przyjechał w zaledwie 11 osobowym składzie, ale to wystarczyło do zwycięstwa. W pierwszej połowie goście mieli zdecydowanie więcej z gry, czego efektem były dwie bramki. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Paweł Rogala, a później ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Próchniak. W końcówce pierwszej połowy nieprzyjemnej kontuzji barku doznał bramkarz Patryk Olewiński i był zmuszony do opuszczenia boiska.

W drugiej połowie przyszło zmęczenie i gra nieco się wyrównała. Dobrą okazję w drużynie Plonu zmarnował Patryk Toporek. W drugiej odsłonie ustalony został wynik. Dobrze w polu karnym zachował się Mateusz Próchniak i skierował piłkę do siatki. Wynik odzwierciedla w pełni to, co działo się na boisku. Zwolenianka w pełni zasłużyła na zwycięstwo.

Kolejne spotkanie kontrolne nasi zawodnicy rozegrają w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem będą rezerwy III – ligowej Energii Kozienice, które na codzień grają w radomskiej B – klasie.

Plon: Kowalczyk – Wiraszka, Ł. Żak, Gugała, Markowski – P. Żak, Neska, Maj, Sowa, Jędra – Toporek oraz Miękus, Olewiński, Chołuj, Majewski, Seremak

Sędziowie: Michał Borkowski, Daniel Maciejewski, Łukasz Suwała.

autor: ~kamil 2016-02-10 15:01:46

avatar Czarno to widzę niestety.

autor: ~lolo 2016-02-11 20:32:23

avatar proszek muminka dostał 3 bramki i co dupa

autor: ~obiektywny 2016-02-17 13:40:39

avatar Conas obchodzi Proszek i jego trenerek skopmy sie na naszym Plonie .Jest nowy prezes, zarzad i wogole nie widac efektow,wezcie sie panowie za robote bo jak narazie to wszyscy jak szczury uciekaja ztonacego okretu a uzupelnienia skladu nie widac ,no chyba ze stary Puciek ma nas /wzmocnic/ ha, ha, ha.

autor: ~do lolo 2016-02-17 15:15:36

avatar Zostaw tego smiesznego trenerka i Proszek, co nas to obchodzi,liczy sie tylko PLON.

autor: ~za zarząd 2016-02-19 20:22:29

avatar pocałujcie nas w dupę kibice? sami zacznijcie od siebie a nie tylko za płotem stać i ujadać.

autor: ~anonim 2016-02-19 21:27:12

avatar Brawo