Było tak blisko, ale Plon przegrał z Promną.

• autor: kapi20087, 2016-04-04 20:28

W meczu 19 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej piłkarze Plonu Garbatka przegrali na wyjeździe z LKS-em 1:2. Dla zwycięzców trafił Mateusz Stolarek, a także Michał Orłowski, natomiast dla pokonanych z rzutu karnego trafił kapitan – Rafał Grzybowski. Czarno – zieloni nie zasłużyli na porażkę. Momentami mecz był bardzo wyrównany i wydaje się, że remis byłby sprawiedliwym rezultatem. W następną sobotę kolejne spotkanie z zespołem z czołówki. Do Garbatki przyjedzie Mazowsze Grójec i już teraz wiadomo, że będzie bardzo ciekawie.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania ze Skaryszewianką trener Grzegorz Seremak dokonał jednej, wymuszonej zmiany w składzie. W miejsce kontuzjowanego Alberta Wolszczaka na środku obrony zagrał Artur Gugały, natomiast w środku pomocy od pierwszych minut oglądaliśmy Artura Czerskiego. Zabrakło Piotra Żaka, który w pierwszym meczu z Zawiszą Sienno doznał i czeka go dłuższa, prawdopodobnie miesięczna przerwa.

Spotkanie od samego początku jak na Ligę Okręgową było bardzo nudne i senne. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Nasza drużyna bardzo mądrze broniła dostępu do bramki Kamila Kowalczyka. W drugiej połowie działo się więcej. Goście wręcz idealnie rozpoczęli drugą odsłonę. W 52 minucie rzut karny na gola zamienił kapitan – Rafał Grzybowski. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Do piłki ustawionej na 25 metrze podszedł Mateusz Stolarek i po rękach Kamila Kowalczyka umieścił piłkę w siatce.  Zawodnikom Marcina Sikorskiego chyba bardziej zależało na wygranej i w 80 minucie dopięli swego. W zamieszaniu podbramkowym z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Michał Orłowski. Po tej bramce gospodarze cofnęli się bardzo głęboko, ale niestety Michał Domański nie był zmuszony do wyciągania piłki z siatki.

W następną sobotę zawodnicy Grzegorza Seremaka zagrają kolejne bardzo ciężkie, domowe spotkanie. Przeciwnikiem będzie spadkowicz z IV – ligi – Mazowsze Grójec, które w ostatniej kolejce zremisowało na własnym boisku z Jodłą Jedlnia Letnisko 1:1.

LKS Promna: 1. Domański – 5. Stolarek, 7. Karolewski (Cpt), 19. Jaśkiewicz, 14. Wasilewski – 8. Zakrzewski, 15. Stencelewicz (65’ 20. Trzaska), 6. Majewski, 11. Midziołek (50’ 10. Orłowski) – 9. Kulej, 17. Machalski

Rezerwowi: 12. Różyc, 3. Styczyński, 16. Dąbrowski

Plon: 84. Kowalczyk – 2. Kustra, 14. Gugała, 4. Sobieszek, 17. Markowski – 11. Jagiełło (80’ 22. Toporek), 7. Fusiek, 8. Czerski (86’ 19. Sowa), 18. Neska, 10. Grzybowski (Cpt) – 9. Wolszczak

Rezerwowi: 1. Miękus, 20. Seremak

Sędziował: Jakub Indyka jako główny oraz Łukasz Aleksandrowicz, Paweł Parszewski

Żółte kartki: Stencelewicz, Wasilewski – Czerski

Widzów: ok. 30