Strona wznawia działalność, a Plon sezon!

• autor: kapi20087, 2016-08-12 17:17

Po wielu tygodniach powraca wreszcie ligowe granie! Szkoda tylko, że po 25 latach czarno – zieloni rozpoczną sezon klasę rozgrywkową niżej. No cóż, walczyć o zwycięstwo w każdym meczu trzeba, a doświadczenie zebrane na boiskach „okręgówki” może tylko pomóc. W drużynie sporo się zmieniło. Jest nowy trener i grono nowych zawodników. Nowy sezon piłkarze Plonu rozpoczną na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie zespół Gryfu Policzna, gdzie w letnim okresie przygotowawczym również działo się całkiem sporo. Spotkanie ma miano derbów, więc zapowiada się bardzo ciekawie!

Wyjaśnijmy na początku. Nowym trenerem drużyny seniorów został Artur Gugała, który będzie występował na boisku ze swoimi podopiecznymi. W czarno – zielonych barwach nie zobaczymy wielu zawodników, a są to m.in. Kamil Kowalczyk, Sebastian Markowski, Patryk Toporek, Piotr Żak, Arkadiusz Fusiek czy Wiktor Sobieszek. W niedzielę będzie kilka debiutów i powrotów. Szansę od pierwszej minuty powinien dostać pozyskany ze Zwolenianki Zwoleń Mateusz Ogonowski czy też niezrzeszony wcześniej napastnik Paweł Kowalski. Być może zobaczymy też zawodników, którzy kiedyś grali w grupach młodzieżowych naszego klubu tj. pomocnik Bartłomiej Kuźmicz czy też bramkarz Mateusz Kuliński. Treningi wznowił też bramkarz Patryk Olewiński. Być może jeszcze przed niedzielnym spotkaniem uda się potwierdzić do gry Krzysztofa Fieta i Dawida Mazurkiewicza.

Transfery w pigułce:

Przybyli: Mateusz Ogonowski, Robert Zieliński, Dawid Mazurkiewicz, Krzysztof Fiet (Zwolenianka Zwoleń), Bartłomiej Kuźmicz, Mateusz Kuliński (juniorzy), Paweł Kowalski, Tomasz Pacocha (niezrzeszeni)

Odeszli: Kamil Kowalczyk, Piotr Żak (Gryf Policzna), Arkadiusz Fusiek (Jodła Jedlnia Letnisko), Grzegorz Seremak (trener), Sebastian Markowski (Energia Kozienice), Tomasz Sowa (nie wznowił treningów)

Po stronie niedzielnych gości również całkiem sporo zmian. Drużynę prowadzoną przez Dariusza Kęskę wzmocniło dwóch związanych wcześniej z naszą drużyną tj. Kamil Kowalczyk i Piotr Żak. Ponadto do zółto – zielonych dołączyło kilku solidnych jak na klasę A, zawodników m.in. Mateusz Próchniak, Łukasz Tęcza, Łukasz Żak czy Jacek Alot. Po wypożyczeniach władze Gryfu pozyskały definitywnie Patryka Mizerskiego, Jakuba Polaka i Michała Kisiela z Prochu Pionki. Dołączył też Michał Sowa z drużyny juniorów puławskiej Wisły.

Niedzielne spotkanie to swego rodzaju tajemnica. Oba zespoły już tydzień temu rozpoczęły. Nasza drużyna w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego przegrała na wyjeździe z Akcją Jastrzębia 1:4, natomiast Gryf pokonał na wyjeździe Legion Suskowola 6:0. Mimo wszystko postawa obu zespołów to tajemnica. Wiadomo, że będzie sporo walki i typowo męskich starć z obu stron. Wypada jedynie gorąco zaprosić na to spotkanie. WSZYSCY NA DERBY!

Warto też wspomnieć że od nowego sezonu klasa A będzie miała sponsora tytularnego, a będzie nim firma NICE SPORT

1 KOLEJKA NICE SPORT KLASY A:

Hubertus Chomentów – Strażak Wielogóra godz. 17:00

Energia II Kozienice – Gryfia Mirów godz. 17:00