Bez punktów z Chomentowa!

• autor: kapi20087, 2016-09-12 23:12

Nie udało się wygrać drugiego spotkania w tym sezonie. Udalo się natomiast przegrać po raz czwarty w tym sezonie. Styl gry naszej drużyny pozostawia bardzo wiele do życzenia. Brakuje wiele: ambicji, agresji, walki! Pozostaje tylko pytanie: kiedy nasi zawodnicy wezmą się w garść? Perspektyw brakuje. Jeden ze słabszych zespołów w ligowej stawce był w sobotę zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy od naszej drużyny. Za tydzień okazja do poprawy w kolejnych derbach powiatu. Do Garbatki przyjeżdżają rezerwy IV – ligowej Energii. Na szczęście pierwszy zespół gra w tym samym terminie.

W sobotę trener Artur Gugała z różnych względów nie mógł skorzystać z Wiktora Sobieszka, Mateusza Kulińskiego i Pawła Kowalskiego. Dlatego też trzeba było dokonać kilku zmian w składzie, zwłaszcza w defensywie. Po raz pierwszy od 1 minuty bramki strzegł Krzysztof Miękus, na prawej obronie słabe zawody zagrał Marcin Pyrgiel. Widać, że to nie jest pozycja dla niego. Oprócz tego, u boku trenera Gugały, w środku obrony biegał Albert Wolszczak. Postawa bloku defensywnego w tym spotkaniu była daleka od nawet poprawnej oceny. To smutne, ale wydaje się, że oglądamy powolny upadek naszej drużyny.

Wracając do spotkania to od pierwszych minut było ono wyrównane. Pod bramkami strzeżonymi przez Krzysztofa Miękusa i Pawła Orłowskiego wiało nudą. Dopiero w 26 minucie wynik otworzył jeden z lepszych na boisku, napastnik gospodarzy – Patryk Sawicki. Wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową umieścił piłkę w siatce. Nie minęło 10 minut, a goście wyrównali. Precyzyjnym strzałem z okolic 16 metra popisał się Sebastian Neska. To nie był koniec emocji w pierwszej połowie tego pojedynku. Kilkanaście sekund przed przerwą błąd defensywy Plonu wykorzystał kapitan gospodarzy – Paweł Derdak.

W przerwie dwie zmiany. Jedna, chyba już tradycyjna w wykonaniu trenera Gugały. W bramce, w miejsce Krzysztofa Miękusa, pojawił się Patryk Olewiński. Na boisku od 46 minuty zameldował się Karol Sadownik, który zmienił słabo grającego Rafała Pachockiego. Zmiany zdały się na nic, bo w 52 minucie zawodnicy trenera Pawła Piaska podwyższyli wynik. Kolejna wrzutka z lewej strony i kolejna bramka zdobyta po strzale głową. Ponownie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec Hubertusa – Piotr Sawicki. Czarno – zieloni próbowali szybko odpowiedzieć i udało im się to już po trzech minutach. Z rzutu rożnego dośrodkowywał kapitan Mateusz Ogonowski, a głową piłkę do siatki skierował Artur Gugała. Po tej bramce goście ruszyli do ataku, a gospodarze odgryzali się groźnymi kontrami. Po jednej z nich mieli rzut wolny. Sawicki trafił w poprzeczkę. Nasi zawodnicy starali się odmienić losy tego pojedynku, ale niestety się nie udało.

Hubertus: 1. Orłowski – 2. Baryłkiewicz, 13. Nowak, 17. Kołodziejczyk (80’ 10. R. Marchewka), 14. Latała (65’ 16. Krajewski) – 6. Derdak (Cpt), 4. Pietrzykowski (85’ 5. Piętak), 7. Skura (90’ 18. Zanjat), 9. D. Marchewka – 8. Piros, 11. Sawicki

Rezerwowi: 25. Domagała, 3. Błasiński, 15. Lutek

Plon: 1. Miękus (46’ 23. Olewiński) – 9. Kustra, 17. Albert Wolszczak (60’ 4. Wiraszka), 14. Gugała, 3. Pyrgiel – 7. Artur Wolszczak, 10. Ogonowski (Cpt), 15. Matuszewski (46’ 18. Czerski), 16. Neska, 13. Pachocki (46’ 11. Sadownik) – 5. Eshun

Rezerwowi: 6. Fiet, 8. Kuźmicz

Sędziował: Michał Wierzbicki jako główny

Zółte kartki: Skura – Czerski, Kustra

Widzów: ok. 30

WYPOWIEDZI POMECZOWE:

Artur Gugała (Plon Garbatka): Gratuluje drużynie Hubertusa Chomentów ambicji i woli walki. Nam zdobycia dwóch goli na wyjeździe co przy bardzo słabej naszej grze jest plusem, zagraliśmy najsłabszy mecz w tym sezonie. Nudne staje sie narzekanie na postawę sędziów, ale dla mnie słowo "sędzia" oznacza sprawiedliwość a nie odwrotnie. Każdy chyba zapomniał juz o "Piłkarskim Pokerze" i sprawie fryzjera, ale to nadal się dzieje. Pytanie nasuwa się jedno, czym klub Plon Garbatka zasłużył na karę ze strony sędziów?

Mateusz Ogonowski (Plon Garbatka): Zasłużenie przegraliśmy. Drużyna z Chomentowa zagrała bardziej agresywnie i przeważała nad nami fizycznie, zagraliśmy za mało agresywnie. W tej lidze właśnie najważniejsze jest zaangażowanie i agresja. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce a drużyna przeciwna prostymi środkami dostawała się pod nasza bramkę i łatwo stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Był to nasz najgorszy mecz w tej rundzie. Widać też ze brakuje nam zgrania i niektórzy zawodnicy dopiero uczą się piłki seniorskiej. Musimy się wziąć w garść i zacząć zdobywać punkty.

autor: ~kibic 2016-09-13 20:52:42

avatar Panie Gugała daj sobie spokój z trenowaniem bo nie wiesz o co w tym zawodzie chodzi,zmiany bramkarzy bez sensu ,obrona co mecz inny skład,zero pomysłu na grę narzekania na sędziów po każdym prawie meczu to po prostu żenada. Z takim trenerem jak Pan niestety to Plonik czeka B KLASA!!!!!!!!!!!!!