Krępianka Rzeczniów 3:4 LKS Plon Garbatka
Skaryszewianka Skaryszew 5:1 KS Magnuszew
Broń II Radom 2:1 Polonia Iłża

Aktualności

Podsumowanie 6 kolejki!

• autor: kapi20087, 2016-09-20 22:36

Zakończyła się szósta kolejka, a wraz z tym można wysnuć kilka wniosków. Po pierwsze zdecydowanym liderem (co udowodniła w ten weekend) jest Oronka Orońsko, która pokonała trzecią w tabeli Iskrę Gózd. Na drugim końcu dwa zespoły, które jeszcze w tym sezonie nie wygrały czyli Megawat Świerże Górne i Zorza Kowala. Wśród tych drużyn trzeba będzie szukać kandydatów do spadku.

W szóstej serii gier nie obyło się bez sensacji. Największa z nich to wyjazdowa wygrana Hubertusa Chomentów z faworyzowanymi Królewskimi Jedlnia. Drugi, równie zaskakujący wynik, to porażka Gracji Tczów na własnym boisku. Pogromcą podopiecznych trenera Pawła Kopcia okazała się drużyna Akcji Jastrzębia, której triumf zapewnił trafieniem w 94 minucie były trener m.in. Wulkana Zakrzew – Radosław Senator.

Długo z Zorzą Kowala męczył się Gryf Policzna. Dopiero w 76 minucie wynik na 3:2 ustalił Mateusz Próchniak. Gdyby spotkanie zakończyłoby się po 45 minutach, Zorza zgarnęłaby trzy punkty.

Bezproblemowe zwycięstwo zanotował spadkowicz ze Stanisławic. Ciekawe spotkanie drużyn z dołu tabeli można było oglądać w Świerżach Górnych. Gryfia długo się męczyła, ale udało jej się wywieźć trzy punkty.

Wspomiane wcześniej Oronka i Iskra przynajmniej do 30 minuty rozegrały wyrównany i emocjonujący pojedynek. Później było już tylko gorzej dla drużyny z Gozdu. Dobrą formę pokazuje zawodnik Oronki Damian Zawadzki, który w dotychczasowych 6 spotkaniach 10 – krotnie wpisywał się na listę strzelców.

6 kolejka NICE SPORT KLASY A:

Gryf Policzna – Zorza Kowala 3:2 (0:1), Alot 49’, Próchniak 61’, 76’ – Dobosz 29’, Marzec 69’

Strażak Wielogóra – KP Stanisławice 1:4 (0:2), Kszczotek 76’ – Olczak 16’, 55’, Ceglarz 38’, Marchewka 82’

Gracja Tczów – Akcja Jastrzębia 1:2 (0:0), Kosowski 72’ – Golec 56’, Senator 90+4’

Oronka Orońsko – Iskra Gózd 4:1 (3:1), Zepchło 4’, Zawadzki 23’, Różański 35’, Domagała 90+1’ – Mędrzecki 11’

Megawat Świerże Górne – Gryfia Mirów 2:3 (1:0), Wiśniewski 37’, Balcerzak 77’ – D. Bilski 47’, P. Bilski 49’, Minda 62’

Królewscy Jedlnia – Hubertus Chomentów 1:2 (0:2), Gębczyk 46’ – Skura 22’, Piros 26’