Podsumowanie 7 kolejki.

• autor: kapi20087, 2016-09-29 16:20

7 kolejka NICE SPORT KLASY A zakończona. W tym sezonie fakty są dosyć proste. Zespół Oronki Orońsko leje każdego po kolei. Poczekamy jeszcze trochę na zwycięstwo Megawatu Świerże Górne i Zorzy Kowala. Ostatnich trzech meczy nie potrafi wygrać Strażak Wielogóra. W najbliższą sobotę zweryfikowane zostaną mocarstwowe plany Gryfu Policzna. Zawodnicy trenera Dariusza Kęski zmierzą się na własnym boisku z KP Stanisławice i jeżeli chcą myśleć o czymś więcej niż spokojna gra w klasie A, muszą zgarnąć trzy punkty.

Na początek taka zagadka? Co łączy zespoły Oronki i Zorzy? Otóż to, że w bilansie mają 31 bramek. Tyle, że pierwszy z zespołów ma ich tyle strzelonych, a drugi straconych.

Wspomniana Oronka przyjeżdża, wygrywa, odjeżdża. Podobnie było w sobotę w Stanisławicach. Po dwóch bramkach Piotra Chwalińskiego zawodnicy Daniela Grymuły wygrali po raz siódmy w tym sezonie. Gospodarze grali prawie pół godziny w osłabieniu. „Kiera” dostał Dawid Ceglarz. Była to pierwsza porażka „Stanów” w tym sezonie.

Ligowego zwycięstwa nie może odnieść Megawat, natomiast Hubertus wygrał już trzeci mecz z rzędu. W końcówce zespół z Chomentów zapełnił swoim kibicom emocje, bo w 70 minucie kontaktową bramkę zdobył Przemysław Wolszczak, ale udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

Solidność w tym sezonie udowodniła Iskra Gózd, która pokonała „gwiazdozbiór” z Policzny. Kolejne zwycięstwo na własnym boisku zanotowała Gryfia, która pokonała niestabilnego Strażaka. Po raz kolejny nie udało się wygrać Zorzy. Gdy w 78 minucie bramkę wyrównującą dla Zorzy zdobył Adrian Minda, wydawało się, że punkt zostanie w Kowali. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa Gracji zdobył Piotr Suwała.

Na zakończenie 7 serii gier rezerwy Energii Kozienice rozgromiły Królewskich Jedlnia aż 5:0. Podopieczni Artura Strąga otrzymali wzmocnienia z pierwszej drużyny w postaci Macieja Mazurka, Marcina Sztobryna, Marcina Fuśka i Piotra Czerwińskiego. Ten ostatni zdobył nawet dwie bramki.

W ósmej kolejce będzie bardzo ciekawie. Absolutnym hitem tej serii gier będzie wspomniany pojedynek w Policznej. Gryf ma sporo do udowodnienia, a „Stany” zapewne chcą gonić lidera.

7 kolejka NICE SPORT KLASY A:

KP Stanisławice – Oronka Orońsko 0:2 (0:1), Chwaliński 23’, 64’

Czerwona kartka: Ceglarz (KP) 73’

Hubertus Chomentów – Megawat Świerże Górne 2:1 (1:0), Kołodziejczyk 22’, Latała 55’ – Wolszczak 70’

Gryfia Mirów – Strażak Wielogóra 3:1 (2:0), Damian Minda 22’, Dominik Minda 33’, Król 90+3’ – Góralski 87’

Czerwona kartka: Łojek (Strażak) 60’

Energia Kozienice – Królewscy Jedlnia 5:0 (3:0) Kryczka 8’, 22’, Kultys 20’, Czerwiński 88’, 89’

Czerwona kartka: Klimowicz (Królewscy) 70’

Iskra Gózd – Gryf Policzna 1:0 (1:0), Michalski 30’