Krępianka Rzeczniów 3:4 LKS Plon Garbatka
Skaryszewianka Skaryszew 5:1 KS Magnuszew
Broń II Radom 2:1 Polonia Iłża

Aktualności

Horror z happy-endem! Brawo panowie!

• autor: kapi20087, 2016-10-09 12:10

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Po dreszczowcu na boisku w Kuczkach piłkarze Plonu Garbatka ostatecznie pokonali Iskrę Gózd 3:2, a zwycięstwo naszej drużynie dał tercet: Artur Wolszczak, Paweł Kowalski, Michał Matuszewski. Były to ich pierwsze bramki w tym sezonie, a dla dwóch ostatnich pierwsze trafienia w czarno – zielonych barwach.  Cieszy to, że seria meczów ze zwycięstwem została podtrzymana! Za tydzień jeszcze cięższy pojedynek. Nasi piłkarze w derbowym pojedynku zmierzą się z drużyną KP Stanisławice.

W sobotnie popołudnie trener Artur Gugała nie mógł skorzystać z licznego grona piłkarzy. Z różnych względów zabrakło: Mateusza Kulińskiego, Patryka Olewińskiego, Bartłomieja Kuźmicza, Karola Sadownika i Krzysztofa Fieta. Dodatkowo w 20 minucie boisko z powodu kontuzji odniesionej na czwartkowym treningu boisko opuścił Marcus Eshun. Między słupkami stanął Krzysztof Miękus i zagrał dobre zawody.

Samo spotkanie stało na dobrym poziomie i mimo przenikliwego zimna, było toczone w dobrym tempie. W pierwszych 20 minutach mecz był wyrównany. Nasi zawodnicy powinni dostać rzut karny, ale według sędziego Dawida Brzeskiego, Jakub Korycki zagrał piłkę tuż przed polem karnym, co było błędem. W kolejnych minutach więcej z gry mieli gospodarze. Sporo wiatru robił pomocnik Mateusz Pszczoła, który był najlepszym zawodnikiem Iskry. Po jego strzałach Krzysztof Miękus miał sporo szczęścia, bo piłka zatrzymywała się na słupku i poprzeczce. Niewidoczny przez pierwsze pół godziny był najlepszy strzelec drużyny z Gozdu – Jakub Mędrzecki, a jak już się pokazał to zmarnował idealną sytuację. Stojąc kilka metrów od bramki, trafił wprost w bramkarza Plonu. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowo, dobrą piłkę z głębi pola dostał Artur Wolszczak i w sytuacji sam na sam pokonał Dawida Szczęsnego. W pierwszej połowie nasz zespół był zabójczo skuteczny: jedna sytuacja = jedna bramka.

Po przerwie nasi zawodnicy starali się dobić rywala. Idealną do tego okazję miał strzelec pierwszej bramki, ale nie trafił do pustej bramki. Po raz kolejny sprawdziło się, że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Nieporadność i brak zdecydowania naszej defensywy wykorzystał Jakub Korycki. Wspomniany wcześniej Wolszczak chciał zdobyć swoją drugą bramkę, ale niestety nic nie chciało wpaść. Gospodarze chcieli pójść za ciosem i dopięli swego w 83 minucie. Po raz kolejny nasi zawodnicy popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki. Dobre podanie dostał wprowadzony po przerwie Tomasz Kogut i precyzyjnym strzałem pokonał Krzysztofa Miękusa.

8 minut wcześniej na boisku pojawił się napastnik Paweł Kowalski i to była to dobra decyzja trenera Gugały.  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego słabe piąstkowanie zaliczył bramkarz Dawid Szczęsny, piłka spadła pod nogi naszego napastnika, który najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym i skierował piłkę do siatki. Naszym zawodnikom było mało. W doliczonym czasie gry Michał Matuszewski zszedł z piłką do środka niczym Arjen Robben i precyzyjnym strzałem pokonał Szczęsnego. Sporo pretensji do swojego o tą bramkę miał trener Oczkowski, ale wydaje się, że golkiper Iskry nie mógł wiele zdziałać, bo był to bardzo precyzyjny strzał.

Trzeba zawodnikom pogratulować charakteru i ambicji do ostatniego gwizdka sędziego. Mimo dwóch straconych bramek, był to dobry mecz czarno – zielonych. Za tydzień pojedynek derbowy z drugim ze spadkowiczów – KP Stanisławice.

Iskra: 12. Szczęsny – 13. Korycki, 14. Pałka (Cpt), 2. Pochylski, 8. Gutkowski (70’ 15. Winiarski) – 7. Mędrzecki, 10. Pszczoła, 19. Warchoł, 6. Panek – 9. Socha (60’ 11. Kogut), 17. Lipka

Rezerwowy:  1. Michalski

Plon: 1. Miękus – 9. Kustra, 3. Pyrgiel, 5. Gugała, 11. Czerski – 17. Eshun (20’ 16. Wiraszka), 6. Neska, 10. Ogonowski (Cpt), 8. Matuszewski, 13. Pachocki (75’ 2. Kowalski) – 7. Artur Wolszczak

Rezerwowi: 15. Jędra, 4. Sobieszek, 14. Albert Wolszczak

Sędziował: Dawid Brzeski jako główny oraz Warchoł, Stanios

Zółte kartki: Gutkowski - Gugała