Raport sparingowy!

• autor: kapi20087, 2017-02-07 15:37

Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami. Ligowi rywale grają sparingi i wzmacniają składy. Nasi zawodnicy również ostro trenują do początku rundy wiosennej, której start już niebawem. Czarno - zielonych czekają zmiany kadrowe, ale to nie ominie też innych zespołów. W sobotę kolejny sparing podopiecznych Artura Gugały.

fot. Emil Ekert (na zdjęciu fragment sparingowego spotkania juniorów Broni Radom z Gryfem Policzna)

Mimo, że to dopiero 7 poziom rozgrywkowy w Polsce, to mi dzieje się więcej niż w topowych ligach. Oronka jest po słowie z nowym napastnikiem. Lider rozgrywek w ostatni weekend przegrał z otwierającą tabelę drugiej grupy radomskiej klasy A - Mogielanką Mogielnica - 1:2, a jedyną bramkę dla drużyny z Orońska zdobył ich najlepszy strzelec - Damian Zawadzki.

V - ce lider również nie próżnuje. Zawodnicy trenera Dariusza Kęski przegrali w niedzielę w Radomiu z juniorami Broni, które były wzmocnione kilkoma piłkarzami IV - ligowej ekipy seniorów. Mówi się, że Gryfa może wzmocnić obrońca Sebastian Markowski, pomocnicy Dominik i Adrian Olczak oraz Szymon Glimasiński. Co ciekawe pierwszy z nich został zawieszony w prawach zawodnika w Prochu Pionki i z jego ewentualnym transferem może być problem.

Swoje sparingi wygrała Energia, która pokonała aż 5:0 ligowego rywala - Megawat Świerże Górne i Iskra Gózd zwyciężyła Wisłę Chotcza 5:2. Remisy w spotkaniach Hubertusa Chomentów z Zawiszą Sienno (2:2) oraz Gracji Tczów ze Zwolenianką Zwoleń (1:1). Porażki zanotowała Gryfia Mirów (1:6 z Centrum Radom), a także drużyna Królewskich Jedlnia (2:3 z Iłżanką Kazanów).

Do ligi jeszcze sporo czasu, a już dzieje się bardzo wiele. W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kozienicach nasi piłkarze zagrają po raz drugi w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem będzie ligowy rywal - Megawat Świerże Górne.