Kolejny blamaż. Kiedy będzie dobrze?

• autor: kapi20087, 2017-09-10 13:51

W meczu 5 kolejki Nice Sport Klasy A piłkarze Plonu Garbatka przegrali na własnym boisku z zespołem Iskry Gózd 0:3. Łupem bramkowym Maciej Fituch, który zdobył dwie bramki, podzielił się z Mateuszem Tatarem, który dołożył jedno trafienie. Była to już czwarta porażka w tym sezonie. Perspektyw na to, że w przyszłości będzie lepiej nie ma. Za tydzień wyjazdowy, derbowy pojedynek z zespołem Gryfa Policzna.

Kolejny tydzień i kolejne, wręcz ogromne kłopoty trenera Artura Gugały, który na mecz dotarł 5 minut przed jego rozpoczęciem. Do dyspozycji szkoleniowca było w sobotę zaledwie 13 zawodników. Zabrakło kontuzjowanych Filipa Jężaka, Dominika Dąbrowskiego, Piotra Jędry. Od dłuższego czasu z powodu urazów odniesionych w poprzednim sezonie pauzują Robert Kustra i Michał Matuszewski, a Alberta Wolszczaka i Rafała Grygla zatrzymały sprawy prywatne.

Samo spotkanie to kolejne z cyklu bez historii czarno – zielonych. Dwie sytuacje bramkowe to zdecydowanie za mało, żeby myśleć o choćby remisie w spotkaniu z dobrze grającą drużyną Iskry. Goście natomiast wykorzystali wszystko to, co sprezentowali im gospodarze. Wynik w 40 minucie otworzył Maciej Fituch, który wykorzystał błąd defensywy.

W drugich 45 minutach wcale nie było lepiej. Przez pierwszy kwadrans gospodarze mieli problem, żeby wyjść z własnej połowy. Przewaga gości została udokumentowana w 52 minucie. Piłkę z własnego pola karnego wybijał Rida Zarzeczny, ale trafił w plecy Artur Gugała, a futbolówka trafiła do stojącego w „szesnastce” Fitucha, który nie miał problemów z pokonaniem Andrzeja Modrzejewskiego. Później na chwilę do głosu doszli czarno – zieloni. Dobre okazje zmarnował Artur Wolszczak po podaniu Marcina Pyrgla, a kilka minut później Rida Zarzeczny nie trafił czysto w piłkę po podaniu Rafała Pachockiego. W 81 minucie zawodnicy z Gozdu ustalili wynik. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Panek, pusty przelot zaliczył Modrzejewski, a instynktownie udem piłkę do siatki skierował wprowadzony w przerwie Mateusz Tatar.

4 porażki, 1 remis, bilans bramkowy 4:14 i 12 pozycja w tabeli – tak po 5 kolejkach wygląda sytuacja w tabeli naszych piłkarzy. Ostatnio tak źle było dwa tygodnie. W następny weekend arcytrudny pojedynek z Gryfem Policzna.

Plon: 1. Modrzejewski – 8. Zarzeczny, 14. Gugała, 5. Pyrgiel, 9. Kowalczyk – 11. Pachocki, 13. Neska (Kpt), 15. Czerski, 18. Mirka, 10. Artur Wolszczak – 7. Sadownik (46' 17. Fiet)

Rezerwowi: 3. Wiraszka

Iskra: 1. Chebdowski (82' 12. Szczęsny) – 17. Hernik (76' 13. Kogut), 3. Pochylski, 8. Szymański (Kpt), 20. Lipka (46' 7. Tatar) – 14. Socha (65' 22. Gregorczyk), 5. Warchoł, 6. Panek (70' 21. Kupis), 15. Fituch (75' 19. Piwowarczyk) – 9. Mędrzecki, 10. Pszczoła