Podsumowanie 6 kolejki.

• autor: kapi20087, 2017-09-20 14:24

Średnia bramek w 6 kolejce Nice Sport Klasy A była niższa od tych w poprzednich rozdaniach. Tym razem były też niespodzianki. Największa z nich to wygrana Iskry Gózd z faworyzowanymi Królewskimi Jedlnia. Sporym zaskoczeniem może być też wyjazdowa wygrana Hubertusa Chomentów na boisku w Iłży. Bez wygranej oprócz Plonu, również beniaminek z Rudy Wielkiej.

W takim samym stosunku bramkowym w ostatni weekend wygrywały drużyny z Chomentowa i Orońska. Ten drugi zespół nie miał problemów z pokonaniem KP Stanisławice.

Bez wygranej ani nawet punktu pozostaje beniaminek z Rudy Wielkiej. W sobotę do przerwy nawet nieźle to wyglądało, ale w drugich 45 minutach kompletnie się posypało. Akcja natomiast w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła 9 goli. W kolejnej serii gier do Jastrzębii przyjeżdża Gryfia i o bramki będzie łatwo.

Sensacyjny i dość niespodziewany wynik w Goździe. Będący na fali Królewscy musieli ponieść gorycz porażki za sprawą Mateusza Tatara.

Coraz lepiej radzi sobie Gryfia Mirów, a w wygranej z Zorzą pomogli młodzieżowcy: 17 - letni Mateusz Stopiński oraz 20 – letni Gabriel Badowski.

Dwa hat tricki autorstwa Piotra Czerwińskiego i Mateusza Kryczki oraz jedno trafienie Damiana Pawlika to zdecydowanie za dużo, żeby przeciwstawić się drużynie Energii II Kozienice. KS Magnuszew nie miał szans w derbach Powiatu Kozienickiego. Honorowe trafienie na 1:5 zaliczył Mariusz Domeradzki.

6 kolejka Nice Sport Klasy A:

Polonia Iłża – Hubertus Chomentów 0:2 (0:1), Banaszek 27', Skura 62'

KP Stanisławice – Oronka Orońsko 0:2 (0:0), Stańczyk 50', Zawadzki 90+2'

WUKS Ruda Wielka – Akcja Jastrzębia 2:5 (1:1), Sekulski 25', Tomczyk 81' – Golec 15', 49', Wcibisz 62', Zych 78', 87'

Iskra Gózd – Królewscy Jedlnia 1:0 (0:0), Tatar 79'

Gryfia Mirów – Zorza Kowala 4:2 (0:0), Damian Minda 58', Badowski 65', Stopiński 72', Marzec 84' (samobójcza) – Kuśta 59', Piętak 90+2'

KS Magnuszew – Energia II Kozienice 1:7 (0:5), Domeradzki 55' – Kryczka 19', 22', 82', Pawlik 27', Czerwiński 39', 44', 75'

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI STRZELCÓW PO 6 KOLEJCE: 7 – Mateusz Kryczka (Energia II Kozienice), 5 – Mateusz Próchniak, Adrian Kutyła (obaj Gryf Policzna), Konrad Stańczyk (Oronka Orońsko), Patryk Dujka (Gryfia Mirów), Karol Gębczyk (Królewscy Jedlnia), 4 – Jakub Skalski, Sebastian Sałek (obaj Królewscy Jedlnia), Jakub Polak (Gryf Policzna)