Status quo na dnie zachowany. Gryf już prawie z awansem.

• autor: kapi20087, 2018-04-19 15:29

31 bramek padło w 7 spotkaniach 17 kolejki Nice Sport Klasy A. Najwięcej z nich, bo aż dziewięć padło w piątek w Chomentowie, gdzie miejscowy KS pokonał Gryfię Mirów aż 8:1. Podopieczni Pawła Piaska start rundy wiosennej mają fantastyczny – 3 zwycięstwa w 3 meczach, a na dodatek całkiem niezła dyspozycja strzelecka dająca bilans – 16:3.

W innych spotkaniach 17 serii gier emocji nie zabrakło. Problemów w Orońsku nie miał będący już prawie dwiema nogami w „okręgówce” Gryf Policzna. Goniący ich truchcikiem Królewscy „zjedli” u siebie 12 w tabeli Zorzę Kowala, a co ciekawe łupem bramkowym podzieliło się aż 6 zawodników.

Szalone końcówki meczów w Jastrzębi i Kowali, gdzie odpowiednio Akcja podzieliła się punktami z KS-em Magnuszew, a WUKS Ruda Wielka z KP Stanisławice. Status quo na dnie klasy A zachowany.

Mimo wzmocnień z pierwszej drużyny w postaci: Przemysława Sobolewskiego, Romana Skowrońskiego, Sebastiana Pryciaka i Marcina Fuśka, rezerwy IV – ligowej Energii Kozienice do końca męczyły się z solidną Iskrą Gózd. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym roku, natomiast goście na zwycięstwo będą musieli jeszcze trochę poczekać (miejmy nadzieję, że będą to dwa tygodnie)

5 faktów o 17 kolejce!

• Bez zwycięstwa w tym roku nadal 7 zespołów: Plon Garbatka, WUKS Ruda Wielka, Iskra Gózd, Oronka Orońsko, Zorza Kowala, KP Stanisławice oraz Akcja Jastrzębia.

• W ostatniej kolejce sędziowie pokazali 22 zółte.

• Pokazany został również 1 „kier”. Z boiska w 87 minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał zawodnik Akcji Jastrzębia Marcin Wojdak, który na boisku pojawił się w 20 minucie.

• Przy obecnej średniej strzelanych bramek (4,41) piłkarze Gryfa Policzna spokojnie osiagną „setkę”.

• Również „setki”, ale po stronie straconych mogą doczekać w Stanisławicach. Ich średnia ilość traconych bramek to 4,12/mecz.

17 kolejka Nice Sport Klasy A:

KS Chomentów – Gryfia Mirów 8:1 (1:1), Skura 44', 48', 67', Szymanek 52', Grzmil 59, 63', 76', Banaszek 83' – K. Minda 17'

Królewscy Jedlnia – Zorza Kowala 6:0 (2:0), Fusiek 12', Kołodziej 41', Orłowski 57', Iwanowski 61', Chołuj 76', M. Dąbrowski 90'

Oronka Orońsko – Gryf Policzna 1:4 (0:2), Wyrwiński 71' – Singa 33', Alot 45+1' z karnego, 49' z karnego, Tęcza 87'

Akcja Jastrzębia – KS Magnuszew 1:1 (0:1), Kwaśnik 88' – Skok 12'

WUKS Ruda Wielka – KP Stanisławice 1:1 (0:0), Lis 90+2' – Krakowiak 90+5'

Energia II Kozienice – Iskra Gózd 3:2 (2:1), Pawlik 8', Pryciak 36', P. Żak 75' – Panek 23', Szymański 79'

AKTUALNA KLASYFIKACJA STRZELCÓW PO 17 KOLEJCE: 21 – Mateusz Próchniak (Gryf Policzna), 13 – Patryk Skura (KS Chomentów), 12 – Mateusz Kryczka (Energia II Kozienice), 11 – Sebastian Wcibisz (Akcja Jastrzębia), 10 – Adrian Kutyła (Gryf Policzna), 9 – Patryk Dujka (Gryfia Mirów), 8 – Sebastian Sałek (Królewscy Jedlnia), 7 – Mateusz Tatar (Iskra Gózd), Jakub Skalski (Królewscy Jedlnia), Damian Grzmil (KS Chomentów)