Wygrywamy pewnie z Iskrą. Teraz czas na derby!

• autor: kapi20087, 2018-04-24 16:32

W meczu 18 kolejki Nice Sport Klasy A piłkarze Plonu Garbatka pokonali na wyjeździe drużynę Iskra Gózd 5:2. Dla zwycięzców dwukrotnie trafił Artur Wolszczak, a po jednym trafieniu zanotowali: Rida Zarzeczny, Artur Gugała, a także Sebastian Neska, natomiast łupem bramkowym pokonanych podzielili się Przemysław Gołąbek i Mateusz Tatar. Było to czwarte w tym sezonie zwycięstwo, w tym trzecie na wyjeździe. Zostało ono odniesione w naprawdę dobrym stylu, nie podlegającym jakiejkolwiek dyskusji. Teraz przed czarno – zielonymi dwa najcięższe mecze w tym sezonie. W najbliższą sobotę do Garbatki przyjedzie niekwestionowany lider ligowych rozgrywek-Gryf Policzna, a kilka dni później, bo w środę 2 maja nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z drużyną Królewskich Jedlnia. Będzie się działo, a piłkarze Plonu się nie położą!

Przed niedzielnym spotkaniem trener Artur Gugała miał komfortowy ból głowy dotyczący obsady wyjściowej jedenastki. Ostatecznie zostało dokonanych kilka zmian. Po raz pierwszy w tym roku między słupkami oglądaliśmy Krzysztofa Miękusa (pierwszy raz w tym sezonie), który zastąpił kontuzjowanego Mateusza Kulińskiego. Oprócz tego w wyjściowej jedenastce wyszedł Bartłomiej Muniak i była to dobra decyzja, ponieważ rozegrał dobre zawody, szczególnie w pierwszej połowie. Zaskoczyło też wyjście dwójką napastników, ale opłaciło się!

Od pierwszych minut stroną absolutnie dominującą byli goście, co zostało udokumentowane już w 4 minucie. Składną akcję całego zespołu wykończył Artur Wolszczak. Czarno – zieloni nie zamierzali na tym skończyć. Nie minęło 10 minut, a Plon był na dwubramkowym prowadzeniu. Z rzutu wolnego wprost na głowę Ridy Zarzecznego dośrodkował Albert Wolszczak, a ten pierwszy nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Zawodnicy Daniela Ciupińskiego próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Miękusa, ale do 36 minuty nasz bramkarz zachowywał czyste konto. Wtedy to na „centrostrzał” z prawej strony pola karnego zdecydował się Przemysław Gołąbek i piłka wpadła za bezradnym Miękusem. Wcześniej jednak nasi piłkarze zdobyli kolejne bramki. W 21 minucie prawą stroną popędził Bartłomiej Muniak, zagrał przed bramkę, a tam Artur Wolszczak piętą skierował piłkę do siatki obok zaskoczonego Chebdowskiego. Niemal kopię tej akcji oglądaliśmy 10 minut później. Ponownie dobra akcja na skrzydle, podanie przed bramkę, a tam pewnym strzałem sytuację wykańcza trener Artur Gugała.

Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli gospodarze. Pierwszym ich celem było szybkie zdobycie drugiej bramki. Udało się po kwadransie drugich 45 minut. Piłka zatrzepotała w siatce po strzale najlepszego strzelca Iskry – Mateusza Tatara. Chcieli pójść za ciosem, ale byli zwyczajnie nieskuteczni. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom w 82 minucie. Nasi piłkarze wyszli z kontrą, prostopadłą piłkę dostał kapitan Sebastian Neska, minął Chebdowskiego i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Było to bardzo cenne i ważne zwycięstwo czarno – zielonych. Być może już niedługo uda się doskoczyć do wyżej notowanych zespołów. Trzymamy kciuki!

Iskra: 69. Chebdowski – 4. Kupis (72' 19. Lipiński), 18. Winiarski, 14. Pałka, 20. Socha (55' 17. Pochylski) – 13. Nowocień, 16. Lipka (Cpt) (80' 15. Stanios), 8. Szymański, 9. Tatar – 10. Pszczoła (12' 5. Gutkowski), 7. Gołąbek (57' 11. Kogut)

Rezerwowy: 12. Szczęsny

Plon: 1. Miękus – 14. Zarzeczny, 16. Albert Wolszczak, 5. Wieczorek, 2. Sobieszek (89' 22. Wiraszka) – 17. Muniak (64' 11. Grzeszczyk), 15. Neska (Cpt), 6. Mirka (90' 8. Fiet), 21. Kowalczyk (78' 13. Pachocki) - 10. Artur Wolszczak (62' 9. Kustra), 93. Gugała (86' 19. Drab)

Rezerwowy: 12. Kuliński

Sędziował: Daniel Maciejewski jako główny oraz Dominik Smolarczyk, Łukasz Wrochna

Żółte kartki: Stanios – Kowalczyk