Najbli¿sza kolejka

Aktualno¶ci

Czas na miejsca 6-10! Jak gra³y te zespo³y

• autor: kapi20087, 2018-07-02 16:26

Spokojnie, spokojnie! Nie zapomnieli¶my o kolejnych miejscach w tabeli ligowych rozgrywek. Teraz oczywi¶cie czas na miejsca 6-10. Po zakoñczeniu ligowych rozgrywek dosz³o do jednej zmiany na tych miejscach. KS Chomentów dziêki walkowerowi w meczu z Akcj± Jastrzêbia (na boisku 2:3) awansowa³ na miejsce czwarte, a na 6 spad³a dru¿yna Iskry Gózd. Tak wiêc dzi¶ opiszemy dru¿ynê z Chomentowa, a tak¿e Oronkê Oroñsko, Gryfiê Mirów, Akcjê Jastrzêbia oraz KS Magnuszew.

4. KS Chomentów (45 punktów bilans 67:45, ¶rednia strzelonych 2,57/mecz, ¶rednia straconych 1,73/mecz) – Z przedsezonowych rozmów z trenerem Paw³em Piaskiem jasno wynika³o, ¿e celem jego dru¿yny jest zajêcie miejsca w czo³owej trójce ligi. Dru¿yna, jak ka¿da na tym poziomie rozgrywek, mia³a swoje problemy. Chyba najwiêkszym by³ brak obecno¶ci w ataku Damiana Grzmila w pierwszej czê¶ci sezonu. Mimo to, osamotniony w ataku Patryk Skura zdoby³ a¿ 23 bramki. Jednak trzeba przyznaæ, ¿e jest to bardzo solidna dru¿yna z ca³kiem szerok± kadr±.

7.  Oronka Oroñsko (40 punktów bilans 36:40, ¶rednia strzelonych 1,38/mecz, ¶rednia straconych 1,53/mecz) – Chyba wszyscy w Oroñsku zaskoczeni s± tak niskim miejscem dru¿yny Oronki na koniec sezonu. Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego po wielu kadrowych zmianach liczyli na wy¿sze miejsca. Po zakoñczonym sezonie równie¿ szykuje siê wiele zmian. Trenerowi Kowalskiemu podziêkowano ju¿ w trakcie rozgrywek, a w jego miejsce wróci szkoleniowiec, który prowadzi³ tê dru¿ynê w sezonie 16/17, czyli Daniel Grymu³a – ostatnio zawodnik Szyd³owianki Szyd³owiec. Kadrowo znowu bêdzie rewolucja, kilku nowych zawodników z zewn±trz i ponowny plan walki o czo³ówkê. Jak wyjdzie? Liga wszystkich zweryfikuje. Najlepszy strzelec to strzelec 11 bramek Konrad Stañczyk.

8. Gryfia Mirów – (37 punktów bilans 53:62, ¶rednia strzelonych 2,03/mecz, ¶rednia straconych 2,38/mecz) – Pozyskanie by³ych zawodników Granatu Skar¿ysko Kamienna nie pomog³o, chocia¿ patrz±c na ostatnie wyniki tego zespo³u, jest to normalne, pewne utrzymanie. Najskuteczniej do bramek rywali strzela³ Patryk Dujka, który zdoby³ 14 bramek.

9. Akcja Jastrzêbia (34 punkty bilans 56:59, ¶rednia strzelonych 2,15/mecz, ¶rednia straconych 2,26/mecz) – Po zatrudnieniu trenera Norberta Panasiuka celem dru¿yny z Jastrzêbi by³o spokojne utrzymanie na tym poziomie rozgrywek i to uda³o siê co¶ szybko, w po³owie rundy wiosennej. Zespó³ Akcji w kilku meczach postawi³ siê faworytom, a tylko b³±d kierownika dru¿yny sprawi³, ¿e nie uda³o siê skoñczyæ wy¿ej. Swego rodzaju pocieszeniem mo¿e byæ fakt, ¿e trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców zaj±³ Sebastian Wcibisz, strzelec 19 bramek.

10. KS Magnuszew (29 punktów bilans 51:72, ¶rednia strzelonych 1,96/mecz, ¶rednia straconych 2,76/mecz) – Dziesi±te miejsce to doskona³e odzwierciedlenie formy beniaminka ligi. Zawodnicy Jacka Prockiego dobre mecze (8:2 z KP Stanis³awice, 5:0 z Plonem), przeplatali wrêcz fatalnymi (0:8 z Królewskimi Jedlnia, 0:6 z Gryfem Policzna, 1:7 z Poloni± I³¿a i Energi± II Kozienice), co z³o¿y³o siê na 10 miejsce. Najczê¶ciej do bramki rywala trafia³ Daniel Janicki, który zdoby³ 8 goli.

Autor: Tre¶æ:pozosta³o znaków:

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

Krêpianka Rzeczniów 3:4 LKS Plon Garbatka

Brak u¿ytkowników