Od początku z podniesioną głową i na nich!

• autor: kapi20087, 2018-08-16 22:38

To już teraz! To już w ten weekend! To już w najbliższą niedzielę! Po 63 dniach wracają rozgrywki klasy A. Co prawda z nowym sponsorem tytularnym, bo firmę Nice-Sport zastąpiła firma Pineks, ale równie emocjonujące! Na inaugurację do Garbatki przyjedzie spadkowicz z „okręgówki” - Gracja Tczów. Miejmy nadzieję, że gospodarze w pierwszym meczu będą skuteczni zarówno w defensywie, jak i ofensywie, co da efekt w postaci zgarniętej pełnej puli. Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Tomasz Sieczka z Lipska.

fot. Obrazek z ostatniego meczu Plonu przeciwko drużynie z Tczowa. Wtedy górą byli goście, ale wierzymy, że w niedzielę będzie inaczej!

Gracja Tczów w zakończonym sezonie Campeon.pl Ligi Okręgowej zajęła ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów oraz bilansem 41:100, co oznaczało degradację, a co za tym idzie – zmiany. Zaczęło się od nowego trenera. Odchodzącego do Zwolenianki Zwoleń Pawła Kopcia, zastąpił człowiek, który znany jest bardziej z boiskowych poczynań, niż z prowadzenia swoich zespołów – Marek Lawrenc. Potem przyszedł czas na transfery. Z drużyny oprócz grającego trenera odszedł również doświadczony napastnik – Artur Karasiński, który zdążył już zadebiutować w barwach Gryfu Policzna. Po okresie wypożyczenia do Centrum Radom wrócili: Mateusz Gryczka oraz Damian Szczepański. Nie wszyscy jednak opuścili drużynę spadkowicza. Patrząc na listę zgłoszeniową, można znaleźć ograne na „okręgówkowym” poziomie nazwiska takie jak: Paweł Rogala, Dariusz Oleksik, Dominik Lesisz czy Kamil Drab. Do zespołu dołączył też doświadczony, 37-letni Sławomir Kępka.

Zawodnicy Gracji sezon rozpoczęli już tydzień temu, grając w pierwszej rundzie Mirax Pucharu Polski. W meczu z B – klasową Wisłą Solec w regulaminowym czasie gry było 1:1 po bramce Pawła Rogali, natomiast rzuty karne lepiej wykonywali niedzielni goście, wygrywając 4:2.

W obozie Plonu niemal wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Mateusza Kocyka i palą się do gry, co sprawia, że ciężko będzie zestawić wyjściową jedenastkę. Wiadomo, że w niedzielę nie zadebiutuje obrońca Marcel Czubaj, który w ostatnich dniach doznał pechowego urazu palca, a także Marcin Wieczorek, który jest na urlopie.

Ostatni mecz Gracji:

Wisła Solec – Gracja Tczów 1:1 k. 4:2, Bania 59' – Rogala 37'

Gracja: Kapusta – Chmielnicki, Kępka (70' Kwiatkowki), Lawrenc, Wolszczak – Gleguła, Ćwiklak (65' Cholewa), Oleksik, Mroczek – Kosowski (54' Stawczyk), Rogala

Ostatni mecz z rywalem:

Plon Garbatka – Gracja Tczów 0:3 (0:0), Karasiński 55', Kopeć 65', Rdzanek 70'

Plon: Kuliński – Wiśniewski, Czerski, Albert Wolszczak (42' Romański), Wiraszka (83' Jędra) – Pachocki (46' Sadownik), Matuszewski, Ogonowski, Neska, Kustra (70' Eshun) – Artur Wolszczak

Gracja: Kapusta – Chmielnicki (65' Kosowski), Faryna, Węgliński, M. Wolszczak (80' Kupis) – Rdzanek (70' Rdzanek), Oleksik, Ćwiklak, Rogala – Karasiński, Kopeć (76' Grzeszczyk)

Historia spotkań:

Piłkarze Plonu zaledwie 4-krotnie w ciągu ostatnich 20 lat rywalizowali z drużyną z Tczowa. Dotychczas 3 razy triumfowali niedzielni goście, a raz czarno – zieloni, więc na inaugurację czas na drugie zwycięstwo nad Gracją.

Sezon 2012/2013:

Gracja Tczów – Plon Garbatka 3:2

Plon Garbatka – Gracja Tczów 2:0

Sezon 2016/2017:

Gracja Tczów – Plon Garbatka 2:1

Plon Garbatka – Gracja Tczów 0:3

1 kolekcja Pineks klasy A:

Akcja Jastrzębia – KS Chomentów godz. 18:00

WUKS Ruda Wielka – Iskra Gózd godz. 16:00