Zorza Kowala 4:1 Megawat Świerże Górne
Gracja Tczów 4:2 Energia II Kozienice
Hubertus Chomentów 2:7 LKS Plon Garbatka
Polonia Iłża 5:1 KS Magnuszew

2 przed przerwą, 2 po przerwie i punkty jadą do Tczowa.

• autor: kapi20087, 2018-08-20 00:32

W meczu 1 kolejki Pineks Klasy A piłkarze Plonu Garbatka przegrali na własnym boisku z zespołem Gracji Tczów 2:4. Łupem bramkowym gospodarzy podzielili się Artur Wolszczak oraz Rida Zarzeczny, a dla gości dwukrotnie trafił Bartek Kaczkowski, a po jednym trafieniu zanotowali Paweł Rogala oraz Dawid Chmielnicki. Jedynymi plusami po niedzieli są bramki zdobyte w przyjemnym dla oka stylu.

Przed niedzielnym spotkaniem trener Mateusz Kocyk nie miał pełnego pola manewru, jeśli chodzi o możliwość zestawienia wyjściowej jedenastki. Zabrakło kontuzjowanego Marcela Czubaja oraz przebywającego na urlopie Marcina Wieczorka. Debiuty w czarno – zielonych barwach zaliczyło 4 zawodników: Łukasz Krupa, Konrad Łukowski, Tomasz Banach i Paweł Śmielak.

Trzeba jasno przyznać, że w niedzielę to Gracja było zespołem lepszym. Goście byli szybsi, lepiej zgrani, a przede wszystkim zabójczo skuteczni, bo punktowali dzisiaj gospodarzy jak wyborowi strzelcy. Z drugiej strony nie był to mecz z gatunku chociaż dobrych. W niedzielne popołudnie zawodnicy trenera Kocyka zagrali mocno przeciętne spotkanie, jednak mimo jesteśmy mocno wyrozumiali. Nikt nie oczekiwał, że po przyjściu nowego trenera otworzą się wrota pod nazwą „Skuteczność, wysokie zwycięstwa, piękny styl”! Pierwszym czynnikiem, którego ta drużyna potrzebuje, jest czas. Minie jeszcze trochę, zanim nowi zgrają się z obecnymi i będzie to lepiej wyglądać. Dzisiaj nie ma co mówić o źle zestawionym składzie, błędnych roszadach po przerwie czy czymkolwiek innym. To nie był dzień czarno – zielonych i trzeba o nim jak najszybciej zapomnieć, bo w sobotę czekać będzie wyjazd do podrażnionej i głodnej zwycięstw Polonii Iłża.

Jeśli chodzi o samo spotkanie to nie minęła minuta od gwizdka sędziego Tomasza Sieczki, a goście już mogli wyjść na prowadzenie. W pierwszej akcji meczu sam na sam wyszedł Paweł Rogala, ale dobrze w bramce zachował się Mateusz Kuliński, który sparował piłkę na rzut rożny. Odpowiedź gospodarzy nadeszła w 14 minucie. Z prawej strony dośrodkowanie dostał Artur Wolszczak i pięknym strzałem z woleja z okolic 16 metra pokonał Mateusza Tarwackiego. W 31 minucie goście wyrównali. Ponownie sam na sam Rogala, ale tym razem skutecznie. W 37 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Dawid Chmielnicki, słońce oślepiło Kulińskiego i piłka potoczyła się do siatki.

Pierwsza odsłona zapowiadała, że w drugich 45 minutach to gospodarze ruszą do odważniejszych ataków, ale tak się nie stało. Gra przez pierwsze 15 minut drugiej połowy utrzymywała się w środku boiska. Dopiero w 61 minucie udało się czarno – zielonym zagrozić bramce Tarwackiego i od razu skończyło się to golem. W pole wpadł Piotr Jędra i dośrodkował wprost na głowę Ridy Zarzecznego, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Potem właściwie Plon nie istniał. Dwie głupie straty, dwie piłki do Bartka Kaczkowskiego, który miał dwie sytuacje oko w oko z Kulińskim i był maksymalnie skuteczny. W końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć Łukasz Krupa, ale jego strzał z rzutu wolnego wylądował na poprzeczce.

Plon: 79. Kuliński – 9. Kustra, 20. Krupa, 11. Łukowski, 13. Śmielak (55' 17. Jędra) – 15. Kowalczyk, 16. Maj, 5. Neska, 7. Banach, 10. Wolszczak – 8. Zarzeczny (75' 4. Grzeszczyk)

Rezerwowi: 1. Miękus, 6. Fiet, 3. Kowalski, 14. Sosnowski

Gracja: 1. Tarwacki (67' 12. Kapusta) – 4. Kępka, 5. Ćwiklak, 8. Nowakowski (46' 14. Kaczkowski), 18, Chmielnicki – 10. Kozakiewicz (67' 19. Lawrenc), 15. Oleksik (55' 2. B. Kosowski), 6. Gleguła, 13. Mroczek (46' 16. Jeżmański) – 11. Rogala, 20. Molga (55' 3. D. Kosowski)

Rezerwowy: 17. Kwiatkowski