Seremak nie pomógł. Dobry debiut Guza. Trzy kiery na...

• autor: kapi20087, 2018-08-20 16:45
Seremak nie pomógł. Dobry debiut Guza. Trzy kiery na początek.

Aż 39 bramek padło w inauguracyjnej kolejce Pineks Klasy A. Komplety punktów spadkowiczów, jeden punkt beniaminka, udany debiut trenera Gryfii Mirów – tak w skrócie wyglądała 1 kolejka. W następnej kolejce podwójne pojedynki derbowe: KS Chomentów - WUKS Ruda Wielka i KS Magnuszew - Energia II Kozienice.

1 seria ligowego grania rozpoczęła się w tym roku w Jastrzębii, a kibice oglądali całkiem emocjonujące spotkanie. Już na samym początku gospodarze otworzyli wynik za sprawą Przemysława Majewskiego. Potem po dwóch kwadransach przyszła wątpliwa czerwona kartka dla obrońcy Marcina Garczewskiego, a także minutę później ładna bramka z rzutu wolnego autorstwa Damiana Grzmila. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, ale 120 sekund później kolejnego gola dla gospodarzy wbił Sebastian Wcibisz. Co prawda do przerwy było 2:2, bo wyrównał Patryk Skura, ale w drugich 45 minutach oglądaliśmy koncert gry podopiecznych Norberta Panasiuka.

W Świerżach spotkały się ekipy, których cele są zgoła odmienne. Szczęśliwy beniaminek będzie walczył o utrzymanie, natomiast Królewscy tradycyjnie powalczą o ligowe podium. Wynik dla gości ułożył się bardzo dobrze, bo gola w debiucie zdobył były piłkarz Prochu Pionki – Michał Czerski, natomiast w drugiej odsłonie rezultat ustalił grający trener gospodarzy Radosław Bienias i dość niespodziewanie skończyło się remisem.

W Magnuszewie do przerwy wydawało się, że jest po meczu, bo za sprawą Pawła Kopcia i Adriana Żdzalika goście prowadzili 3:0, a po przerwie było ciekawiej. W 84 minucie do stanu 3:4 doprowadził Kamil Kalbarczyk, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Nie pomógł nawet występ Grzegorza Seremaka... 19 – letniego zawodnika pozyskanego z młodzieżowych drużyn Znicza Pruszków.

W rozegranym w Orońsku spotkaniu zespół z Rudy Wielkiej najpierw prowadził, potem przegrywał, potem remisował, żeby ostatecznie zostać z niczym.

Faworyzowana i kreowana na faworyta rozgrywek Polonia Iłża nie poradziła sobie w Kozienicach z rezerwami Energii. Do przerwy iłżanie prowadzili, ale w przeciągu 10 minut 2 połowy gospodarze zdobyli 3 bramki, potem dołożyli jeszcze jedną, na co podopieczni Piotra Wątorskiego potrafili odpowiedzieć jedynie trafieniem Pawła Kopciała w doliczonym czasie gry.

Udany debiut na ławce trenerskiej Gryfii Mirów po odejściu Marcina Sasala, zaliczył Rafał Guz. Co prawda gospodarze musieli gonić wynik, ale jak już wzięli się do odrabiania strat to zrobili to na całego: 3 bramki w 20 minut dały 3 punkty.

Akcja Jastrzębia – KS Chomentów 5:2 (2:2), Majewski 6', Wcibisz 32', Kwaśnik 50', Woźniak 64', Michalski 79' – Grzmil 30' z wolnego, Skura 44'

Megawat Świerże Górne – Królewscy Jedlnia 1:1 (0:1), Bienias 56' – Czerski 28'

KS Magnuszew – Zwolenianka Zwoleń 3:4 (0:3), Michalczyk 53', 63', Kalbarczyk 84' - Kopeć 14', 39', Żdzalik 23', 59'

WUKS Ruda Wielka – Iskra Gózd 3:4 (2:3) * mecz w Orońsku, Sekulski 7', Rogala 43', Jankowski 68' – Pszczoła 26', Szymański 27', Panek 42', Socha 81'

Energia II Kozienice – Polonia Iłża 4:2 (0:1), Strzelczyk 46', Łagowski 49', Starzyk 56', Kryczka 65' – Dynya 31', Kopciał 90+6'

Gryfia Mirów – Zorza Kowala 3:1 (0:0), Dujka 68', Lisek 75', P. Minda 90+2' – Kucharski 49'

AKTUALNA KLASYFIKACJA STRZELCÓW PO 1 KOLEJCE: 2 – Adrian Żdzalik, Paweł Kopeć (obaj Zwolenianka), Bartek Kaczkowski (Gracja Tczów), Michalczyk (KS Magnuszew), 1 – 30 zawodników

5 faktów o 1 kolejce:

• Udane debiuty 3 trenerów: Marka Lawrenca (Gracja Tczów), Rafała Guza (Gryfia Mirów) oraz Pawła Kopcia (Zwolenianka)

• Średnia strzelonych bramek to 5,57/mecz

• 3-krotnie wygrywali gospodarze, 3 razy zwycięscy byli goście, raz padł remis.

• WUKS Ruda Wielka przeniósł się z Kowali do Orońska i debiut wypadł pechowo.

• Sędziowie na inaugurację pokazali 3 czerwone kartki. Z „kierami” z boiska wylecieli: Marcin Garczewski (Akcja Jastrzębia), Daniel Janicki (KS Magnuszew), Piotr Masiarz (WUKS Ruda Wielka)

• Królewscy Jedlnia nie przegrali ligowego spotkania od 29 kwietnia.