Pierwszy mecz na wyjeździe. Czy pierwsze zwycięstwo? Oby!

• autor: kapi20087, 2018-08-24 16:29

W sobotę piłkarze Plonu Garbatka po raz pierwszy w tym sezonie zagrają na wyjeździe. Podopieczni Mateusza Kocyka udadzą się do Iłży, na pojedynek z miejscową Polonią. Cel pozostaje niezmienny: zmazać plamę po ubiegłotygodniowym, przegranym spotkaniu z zespołem Gracji Tczów i po raz pierwszy wygrać w nowym sezonie. Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Hubert Jasek z Radomia.

Przed sobotnim spotkaniem trener Kocyk ma mocno ograniczone pole manewru. W Iłży nie zobaczymy prawdopodobnie kontuzjowanego Pawła Śmielaka, a także Marcina Wieczorka i Michała Grzeszczyka. Do gry szykowany jest obrońca Marcel Czubaj. Sam trener został też w dniu dzisiejszym zgłoszony do rozgrywek i w razie konieczności wejdzie na boisko. Miejmy nadzieję, że uda się wrócić do punktu ze zdobyczą punktową. Relacja z meczu na oficjalnym profilu Plonu Garbatka w portalu społecznościowym Facebook, zapraszam!

Przed sezonem 18/19 trener sobotnich gospodarzy Piotr Wątorski jasno i wyraźnie zapowiadał, że celem jego i jego zawodników jest awans do "okręgówki". Na inauguracje iłżanie zostali nieco zgaszeni, przegrywając 2:4. Grali co prawda ze wzmocnionymi rezerwami IV - ligowej Energii Kozienice, ale ten przykład pokazuje, że plany często warto zachować dla siebie, jeśli nie jest się pewnym.

Oprócz rozpoczęcia ligowego grania, zawodnicy Polonii grali też sparingi, a także wystąpili w dwóch rundach Mirax Pucharu Polski.

Wyniki sparingów oraz Pucharu Polski:
Polonia - Zwolenianka Zwoleń 2:0
Polonia - Centrum Radom 1:2
LKS Promna - Polonia 1:1
Szydłowianka - Polonia 7:1
Krępianka Rzeczniów - Polonia 0:2 (PP)
Polonia - Gryfia Mirów 5:0

Ostatni mecz Polonii:
Energia Kozienice - Polonia Iłża 4:2 (0:1), Strzelczyk 46', Łagowski 49', Starzyk 56', Kryczka 65' – Dynya 31', Kopciał 90+6'
Polonia: 33. Wołczyński - Dynya, Podsiadły (83' Niewczas), Godzisz, Baran (71' Siepetowski) - Kolecki, Kopciał, Cheda (37' Kutera), Wątorski (65' Brzeziński) - Dusiński, Kaczmarczyk (75' Piątkowski)

Ostatni mecz Plonu w Iłży:
Polonia Iłża - Plon Garbatka 4:0 (1:0), Kłos 33', Kutera 57', Dusiński 72', Ziomek 73'
Polonia: Wołczyński (80' Ziomek) - Godzisz, Kopciał (75' Romanowski), Niewczas (60' Dusiński), Pora - Zięba (60' Ziomek), Cheda, Kłos, Kaczmarczyk (65' Kurek) - Kutera, Kolecki
Plon: Modrzejewski - Zarzeczny, Albert Wolszczak, Gugała, Czerski - Pachocki, Neska, Fiet, Artur Wolszczak

W dotychczasowych spotkaniach od sezonu 2002/2003 5-krotnie zwyciężali piłkarze Plonu, 4-krotnie padł remis, natomiast aż 12 razy zwyciężali iłżanie. Bilans bramkowy to 21 bramek czarno - zielonych i 40 goli Polonii.

Piątek:

Zwolenianka Zwoleń - Zorza Kowala godz. 18:00