Zorza Kowala 4:1 Megawat Świerże Górne
Gracja Tczów 4:2 Energia II Kozienice
Hubertus Chomentów 2:7 LKS Plon Garbatka
Polonia Iłża 5:1 KS Magnuszew

Sporo emocji, bramek i kartek w drugiej kolejce!

• autor: kapi20087, 2018-08-27 16:39

Tym razem 33 bramki w drugim odcinku z serii runda wiosenna sezonu 2018/2019. Trochę z zaskoczenia liderem została Akcja Jastrzębia, która rozniosła spadkowicza z Tczowa na jego terenie. Oprócz tego gromiła też Zwolenianka i Królewscy. Nieźle w sezon weszli też piłkarze Iskry Gózd.

Druga kolejka rozpoczęła się już w piątek, a na inaugurację w Zwoleniu padło aż 11 goli. Zwycięstwo gospodarzy może na początku było nieco zagrożone, ale gdy po przerwie wzięli się do roboty, to wbili rywalom 6 goli. Goście kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krzysztofa Rozkuszki, który w nieparlamentarnych słowach zwrócił się do arbiter spotkania – Agnieszki Płaskocińskiej.

Tylko jeden remis padł w miniony weekend, a stało się to w derbach na boisku w Chomentowie. Co prawda do przerwy prowadzili goście z Rudy Wielkiej, ale w końcówce drugiej odsłony remis zapewnił niezawodny Patryk Skura. Chyba nie takiego początku sezonu spodziewał się trener gospodarzy – Paweł Piasek.

Sensacyjnym rezultatem zakończył się pojedynek w Tczowie, gdzie Gracja podejmowała Akcję Jastrzębia. Goście już w 37 minucie prowadzili 4:0, a trener spadkowicza Marek Lawrenc dokonał w przerwie aż 4 zmian. Na nic się to jednak zdało, bo 20 minut po przerwie padła kolejna bramka dla gości. Rozmiary porażki na dwie minuty przed końcem zmniejszył Bartłomiej Kaczkowski, dla którego był to już 3 gol w sezonie.

Problemów z beniaminkiem ze Świerży nie mieli zawodnicy Iskry Gózd, którzy notują całkiem niezłey początek. Komplet zwycięstw i bilans bramkowy 8:4 nie może przejść bez echa.

Żadnych argumentów piłkarskich, które mogłyby dać chociażby remis nie mieli w starciu z Królewskimi Jedlnia, piłkarze Gryfii Mirów. Gospodarze po drzemce w pierwszej kolejce, wreszcie pokazali pełnie swoich możliwości.

Minimalne zwycięstwo w Magnuszewie zanotowały rezerwy IV – ligowej Energii Kozienice. Mimo wzmocnień z pierwszej drużyny w postaci Piotra Czerwińskiego i Michała Łukaszuka, udało się zaaplikować tylko jedną bramkę.

Gracja Tczów - Akcja Jastrzębia 1:5 (0:4), Kaczkowski 88' - Wcibisz 20', Woźniak 30', 36, Majewski 37', Kwaśnik 66'

Zwolenianka Zwoleń – Zorza Kowala 8:3 (2:1), Michaluk (samobójcza) 8', Grabowski 44', Kopeć 46', Wójcik 49', Żdzalik 54, Walaszczyk 77', Sztobryn 83' – Kucharski 32', Michaluk 63', Rozkuszka 69'

KS Chomentów – WUKS Ruda Wielka 1:1 (0:1), Skura 82' – Jankowski 42'

Iskra Gózd – Megawat Świerże Górne 4:1 (2:1), Panek 4', Nowocień 38', Bienias (samobójcza) 52', Pszczoła 70' – Tynkowski 34'