Trzy punkty zostaną w Garbatce? Oby!

• autor: kapi20087, 2018-09-01 01:31

Z zamiarem pierwszego zwycięstwa w tym sezonie przystąpią do niedzielnego spotkania piłkarze Plonu Garbatka. Nie udało się na inaugurację, nie udało się w Iłży, więc do trzech razy sztuka. Do Garbatki przyjedzie rywal, który w tym sezonie również nie zaznał smaku zwycięstwa i mamy nadzieję, że ten stan nie ulegnie zmianie, czyli KS Magnuszew.

Drużyna gości prowadzona przez Jacka Prockiego w pierwszych dwóch spotkaniach grała u siebie. Najpierw przegrała ze spadkowiczem z „okręgówki” Zwolenianką Zwoleń 3:4 (Michalczyk x2, Kalbarczyk), a tydzień temu w derbach powiatu kozienickiego magnuszewianie ulegli rezerwom IV – ligowej Energii Kozienice 0:1. Nie pomógł w tym nawet Grzegorz Seremak – zawodnik „odpalony” latem z Kozienic, a pozyskany z juniorskich drużyn Znicza Pruszków.

W ostatnim tygodniu w czarno – zielonej drużynie trochę się pozmieniało. Trochę zaskakująco w czwartek Konrad Łukowski poinformował zarząd klubu, że wraca do Legionu Głowaczów. Z bardziej pozytywnych wiadomości po długich negocjacjach udało się pozyskać 16 – letniego pomocnika Bartłomieja Wójcika z Gracji Tczów, którego serdecznie witamy w Garbatce! Oprócz tego w niedzielę powinniśmy zobaczyć niewidzianą ostatnio trójkę – Marcin Wieczorek, Michał Grzeszczyk, Paweł Śmielak. Jeden mecz karencji za czerwoną kartkę czeka bramkarza Mateusza Kulińskiego. W jego miejsce po raz pierwszy w tym sezonie oglądać będziemy Krzysztofa Miękusa.

W trzeciej kolejce Pineks Klasy A najciekawiej zapowiada się starcie niespodziewanego lidera, czyli Akcji Jastrzębia z opromienioną zwycięstwem z Plonem Polonią Iłża. To w sobotę, a w niedzielę na emocje gotowi powinni być kibice w Kozienicach, gdzie „dwójka” Energii zagra ze zdegradowaną Zwolenianką.

ROZKŁAD JAZDY 3 KOLEJKI PINEKS KLASY A:

Akcja Jastrzębia – Polonia Iłża godz. 17:00

WUKS Ruda Wielka – Gracja Tczów godz. 11:00