Skuteczność bolączką Plonu. Teraz dwa mecze domowe.

• autor: kapi20087, 2018-09-09 22:55

W meczu czwartej kolejki Pineks Klasy A piłkarze Plonu Garbatka przegrali na wyjeździe z zespołem rezerw IV - ligowej Energii Kozienice 0:2 po bramkach Przemysława Stępińskiego i Damiana Pawlika. Była to trzecia porażka naszych piłkarzy w tym sezonie. Czarno – zieloni drugi raz w tym sezonie kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartką w 58 minucie ukarany został obrońca Marcin Wieczorek.

W sobotnie popołudnie w Kozienicach zabrakło przede wszystkim skuteczności. Swojego dnia nie miała trójka sędziowska, bo jej niektóre decyzje były co najmniej niezrozumiałe, ale nie ma co na to zganiać. Przy wykorzystaniu choć połowy stworzonych sytuacji bramkowych, spokojnie można było myśleć o wywiezieniu kompletu punktów, a tak trzeba wziąć się znowu w garść i myśleć o dwóch najbliższych meczach w ramach piątej i szóstej kolejki ze Zwolenianką Zwoleń i Akcją Jastrzębia, które zostaną rozegrane w Garbatce.

Samo spotkanie należało do grona tych nudnych i trudnych do oglądania. Obu zespołom albo brakowało ostatniego podania, albo też skuteczności. Zabrakło też strzałów spoza pola karnego, co przy mokrej murawie, mogło sprawić problemy bramkarzom obu drużyn. Gospodarze pierwszej odsłonie mieli dwie stuprocentowe okazje do zdobycia gola i jedną z nich wykorzystali w 15 minucie. Po rzucie rożnym czarno – zielonych, wyprowadzili szybką kontrę, piłka trafiła do Przemysława Stępińskiego, który w sytuacji sam minął Mateusza Kulińskiego i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. W drugiej groźnej sytuacji gospodarzy, Kuliński zachował się zdecydowanie lepiej, instynktownie broniąc uderzenie Stępińskiego. Nasi zawodnicy również mieli swoje okazje, ale Rida Zarzeczny oraz Tomasz Banach nie potrafili pokonać Damiana Ambroziaka.

Druga odsłona w wykonaniu czarno – zielonych była zdecydowanie lepsza. Już 5 minut po przerwie okazję do wyrównania miał Paweł Śmielak, ale trafił wprost w wychodzącego z bramki Ambroziaka. W 55 minucie potwierdziło się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dobrą piłkę na lewej stronie dostał szybki Damian Pawlik i uderzył w kierunku dalszego słupka, obok wychodzącego z bramki Mateusza Kulińskiego. Kilka chwil później goście grali w dziesiątkę. Ponownie bohaterem akcji był Pawlik, którego przed polem karnym sfaulował Marcin Wieczorek. Sędzia główny postąpił pochopnie, wyciągając czerwoną kartkę. Co ciekawe, po tej stracie nasi piłkarze grali lepsze zawody. Pojawiły się sytuacje bramkowe, ale brakowało najważniejszego, czyli skuteczności. Bramkarza gospodarzy nie mógł pokonać Artur Wolszczak, Paweł Śmielak, a także Łukasz Krupa, strzelając z rzutu wolnego. Zawodnicy Artura Strąga również mieli swoje sytuacje, ale dobrze bronił Kuliński i okazało, że w 55 minucie Pawlik strzelając na 2:0, ustalił wynik.

Teraz przed podopiecznymi Mateusza Kocyka dwa ciężkie mecze domowe. Najpierw podejmiemy spadkowicza z „okręgówki” - Zwoleniankę Zwoleń, a następnie do Garbatki przyjedzie mocna w tym sezonie Akcja Jastrzębia. Wierzymy, że będziemy pisać o drugim i trzecim zwycięstwie w tym sezonie.

Plon: Kuliński – Kowalczyk, Krupa, Wieczorek, Kustra – Zarzeczny (68' Grzeszczyk), Neska (Cpt), Maj, Śmielak – Banach, Kocyk (55' Wolszczak)

Rezerwowi: Miękus, Sosnowski, Wójcik, Jędra, Fiet

Sędziował: Adam Wilk jako główny oraz Teofil Górski, Ireneusz Jastrzębski

Obserwator: Anna Zając