O trzecie zwycięstwo i spokój w szeregach zagra Plon w...

• autor: kapi20087, 2018-09-28 20:21
O trzecie zwycięstwo i spokój w szeregach zagra Plon w sobotę.

Przed sobotnim spotkaniem 7  kolejki Pineks Klasy A nie ma co ukrywać, że oba zespoły mocno przeciętnie weszły w nowy sezon. O ile w przypadku gości, czyli zespołu WUKS Ruda Wielka można się było tego spodziewać, o tyle w przypadku piłkarzy Plonu, trzeba było spodziewać się i wymagać zdecydowanie więcej. Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Rafał Szewczyk z Lipska. Hitem 7 serii gier będzie pojedynek w Jedlni, gdzie Królewscy podejmą spadkowicza z "okręgówki" - Grację Tczów.

Drużyna WUKS - u Ruda Wielka po 6 rozegranych spotkaniach plasuje się tuż za zespołem trenera Mateusza Kocyka, zajmując w ligowej tabeli 12 miejsce. Na tę pozycje złozyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy oraz dwie porażki, a także bilans bramkowy w postaci ośmiu strzelonych i dziewięciu straconcyh bramek. Sobotni goście w obecnym sezonie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa wyjazdowego. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny Krzysztofa Witarskiego jest Maciej Jankowski, który jak dotychczas zdobył 3 gole.

Przed inauguracją siódmej kolejki warto zadać sobie dwa pytania: 1)
Jaka na prawdę w tym sezonie jest drużyna Plonu?, 2) Na co stać czarno - zielonych?. Nie zadajemy tych pytań przypadkowo, bo co mecz oglądamy zupełnie coś innego, jeśli chodzi o styl. Dwa tygodnie niemal bez problemów "oklep" zbiera spadkowicz ze Zwolenia, żeby tydzień później nie pokazać żadnych piłkarskich argumentów i zostać rozgromionym na własnym boisku przez drużynę z Jastrzębi. Taka sytuacja absolutnie nie ma prawa się powtórzyć. Chcemy widzieć moc, skuteczność i kilka goli. Mamy nadzieję, że w sobotę uda się zdobyć trzeci komplet punktów w tym sezonie.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, hitem zbliżającej się kolejki będzie pojedynek Królewskich Jedlnia z Gracją Tczów. Podopieczni Karola Gębczyka nie stracili jeszcze bramki na własnym boisku, natomiast goście nie ponieśli porażki w spotkaniu wyjazdowym. Ciekawie powinno być też w Jastrzębii, gdzie spotkają się drużyny, podczas meczów których, pada najwięcej goli, czyli Akcja (27 strzelonych, 14 straconych) oraz Zwolenianka Zwoleń (16 strzelonych, 20 straconych). Emocji nie zabraknie, a my tradycyjnie zapraszamy na stadiony!

Plon Garbatka - WUKS Ruda Wielka godz. 12:00
Sędziuje: Rafał Szewczyk jako główny oraz Piotr Prokop, Michał Wrochna