Megawat Świerże Górne 1:7 Akcja Jastrzębia

Aktualności

Czarno - zielone cwaniaki rozbiły Rudę. Sekulski...

• autor: kapi20087, 2018-10-01 23:18
Czarno - zielone cwaniaki rozbiły Rudę. Sekulski antybohaterem.

W meczu 7 kolejki Pineks Klasy A piłkarze Plonu Garbatka pokonali na własnym boisku drużynę WUKS Ruda Wielka aż 8:1. Łupem bramkowym czarno - zielonych podzieliło się 6 zawodników, a byli to: Tomasz Banach, który dwukrotnie trafił do siatki, a także Daniel Maj, Sebastian Neska, Łukasz Krupa, Mateusz Kocyk i Paweł Śmielak. Jedno trafienie było samobójcze. Honorową bramkę dla gości zdobył Przemysław Rogala, który pokonał Mateusza Kulińskiego strzałem z rzutu karnego. To druga najwyższa wygrana piłkarzy Plonu Garbatka w XXI wieku. Wcześniej udało się rozgromić na własnym boisku drużynę Orła Wierzbica aż 10:0.

Rzec można, że się doczekaliśmy. Niezły styl, wysoka skuteczność, cwaniactwo i pewne trzy punkty. Jedynym minusem może być ten stracony gol. Fajnie byłoby skończyć taki mecz z czystym kontem, ale nie można mieć wszystkiego. W niedzielę do Garbatki przyjeżdża zespół , który w tym sezonie jeszcze nie wygrał, czyli beniaminek ligowych rozgrywek - Megawat Świerże Górne. Jeśli nasi piłkarze zaprezentują dyspozycje podobną do tej z soboty, o komplet punktów można być jak najbardziej spokojnym. Przydała by się seria zwycięstw..

W rozpoczętym w sobotnie południe spotkaniu nie było ani jednego momentu, w którym zwycięstwo czarno - zielonych podlegało by jakiejkolwiek dyskusji. Czarno - zieloni byli szybsi i dokładniejsi, czego efektem były dwie bramki w pierwszej połowie. Wynik w 8 minucie otworzył Daniel Sekulski, który trafił do własnej siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Łukasza Krupy. W kolejnych minutach gospodarze mieli bardzo dogodne okazje, ale swojej szansy nie wykorzystał Tomasz Banach, a także Mateusz Kocyk. Z dystansu próbował też kapitan Sebastian Neska, ale bez efektu bramkowego. W 33 minucie defensywa gości została rozklepana, a piękną akcję strzałem z najbliższej odległości wykończył Daniel Maj.

Drugie 45 minut to najlepsza połowa, odkąd Plon Garbatka gra na poziomie Klasy A. Dużo sytuacji, większość wykorzystana, spryt i cwaniactwo - taki styl chciało by się oglądać zawsze. Wynik w drugiej odsłonie otworzył już w 47 minucie Tomasz Banach. W 52 minucie w polu karnym faulował Mateusz Kuliński, a podyktowaną dla gości jedenastkę pewnym strzałem w prawy róg bramkarza zamienił Przemysław Rogala. Ta sytuacja jeszcze bardziej zmotywowała naszych piłkarzy. W 55 minucie piłkę na 16 metrze otrzymał Sebastian Neska i huknął z pierwszej piłki pod poprzeczkę. Sebastian Mazan w bramce gości mógł tylko bezradnie polecieć. W 63 minucie oglądaliśmy kolejną piękną bramkę. Bardzo mocny strzał z okolic 20 metra z rzutu wolnego wpadł do siatki. Od tego momentu w przecięgu zaledwie 12 minut padły kolejne trzy bramki, a mianowicie udane wykończenia Mateusza Kocyka i Pawła Śmielaka, a także cwaniactwo Łukasza Krupy i Tomasza Banacha, którzy bez gwizdka sędziego (mając do tego pełne prawo) rozegrali rzut wolny, a ten drugi nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce w sytuacji sam na sam.

Warto wspomnieć o jednym brutalu, którego powinna dosięgnąć długa kara. Mowa tutaj oczywiście o zawodniku gości - Danielu Sekulskim, który z dużym impetem nadepnął na siedzącego na murawie Bartłomieja Wójcika, za co oczywiście obejrzał "kiera". Wydziale Dyscypliny ROZPN, działaj!

Plama po blamażu z zespołem Akcji Jastrzębia w pełni zmazana. Cieszy wygrana, cieszy styl. Czekamy już na kolejny pojedynek, a ten już w niedzielę. Wierzymy, że będzie podobnie!

Plon: 78. Kuliński - 9. Kustra, 3. Czubaj, 20. Krupa, 6. Zarzeczny (75' 2. Kowalski) - 19. Śmielak (90' 15. Jędra), 4. Neska (Cpt), 7. Banach, 8. Maj (90' 16. Grzeszczyk), 10. Wolszczak (82' 5. Wieczorek) - 11. Kocyk (70' 17' Wójcik)
Rezerwowy: 1. Miękus

WUKS: 1. Mazan - 13. S. Tomczyk, 25. D. Tomczyk, 4. K. Jankowski, 18. Paweł Rogala - 11. Bredłowski (Cpt) (46' 9. Sławiński), 15. Sekulski, 19. Masiarz (60' 6. Jańczyk), 33. Szafrański - 7. M. Jankowski, 14. Przemysław Rogala