Zorza Kowala 4:1 Megawat Świerże Górne
Gracja Tczów 4:2 Energia II Kozienice
Hubertus Chomentów 2:7 LKS Plon Garbatka
Polonia Iłża 5:1 KS Magnuszew

Elektryczni przyjeżdżają do Garbatki.

• autor: kapi20087, 2018-10-06 11:20

Po ubiegłotygodniowym pogromie drużyny z Rudy Wielkiej, czas na teoretycznie słabszego rywala. Do Garbatki przyjedzie beniaminek ligowych rozgrywek - zespół Megawatu Świerże Górne, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Niestety gospodarze mają swoje problemy, a są to kontuzje. Miejmy jednak nadzieję, że uda się w niedzielę zdobyć komplet punktów i podskoczyć po raz kolejny w ligowej tabeli. Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Agnieszka Płaskocińska z Radomia.

Megawat Świerże Górne awansował na 7 poziom rozgrywkowych po perturbacjach związanych z wycofaniem się po awansie drużyny rezerw Legionu Głowaczów, ale ponowne powitanie z klasą A nie było dla podopiecznych Radosława Bieniasa lekkie, łatwe i przyjemne. Po 7 rozegranych spotkaniach "Elektryczni" zamykają tabelę z jednym punktem na koncie zdobytym na domowej inauguracji z zespołem Królewskich Jedlnia i bilansem bramkowym 7:23. Najlepszym strzelcem niedzielnych gości jest jak dotychczas Patryk Śledź, który zdobył dwie bramki.

Niestety czarno - zieloni do niedzielnego spotkania przystąpią częściowo osłabieni. Wątpliwy jest występ najlepszego strzelca - Tomasza Banacha, kontuzji w ostatnim tygodniu doznał grający trener - Mateusz Kocyk, a ponadto zabraknie też środkowego obrońcy - Marcela Czubaja. Będzie to szansa dla zmienników, żeby pokażać swoje umiejętności. Nieważne, jaka jedenastka zostanie wystawiona do boju. Ważne, żeby była zwycięska.

Hitem 8 serii gier będzie pojedynek w Iłży, gdzie trzecia w tabeli ligowej Polonia podejmie czwartych Królewskich Jedlnia i z pewnością emocji nie zabraknie.

8 kolejka PINEKS KLASY A:

Akcja Jastrzębia - WUKS Ruda Wielka godz. 13:00
Gracja Tczów - Iskra Gózd godz. 15:00